Заробляти на чужому горі – аморально та не по-християнськи! – Тарас Кучма про прийом переселенців

16:20 5 Березня 2022

Відбулась оперативна нарада Гуманітарного Координаційного Центру, який створили у Дрогобичі одразу ж після відкритого обстрілу українських міст ворожими військами.

Центр координує консолідовану роботу міської ради та волонтерського руху за напрямками:
– Прийом, поселення, харчування та підтримка тимчасово переміщених осіб, які переїжджають до Дрогобицької громади з регіонів, що страждають від ворожих обстрілів.
– Облік переселенців.
– Збір та облік коштів і гуманітарної допомоги для переселенців.
– Збір коштів та необхідних речей для військових і добровольців територіальної оборони.
– Міжнародна співпраця, збір допомоги на закордонних складах та доставка її до України.
– Доставка гуманітарної допомоги в міста, які, через облогу ворога, опинились на порозі продовольчої кризи.

Станом на 5 березня Дрогобич прийняв вже 750 переселенців.

Здебільшого це люди з Києва та Харкова. Частина з них зупиняється в місті та день-два і рухаються далі. Однак є й чимало тих, хто зупиняється на триваліший термін, – розповіла керівник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Матчишин, яка займається поселенням переселенців.

Надзвичайно активним та скоординованим є волонтерський рух, який долучається до роботи та закриває чимало питань – по доставці допомоги, організації харчування, сортуванні речей, завантаженні та розвантаженні гуманітарної допомоги.

Однак є випадки, коли поміж особами, які долучаються до волонтерства, виявляють самозванців. Також зафіксовані випадки, коли хтось бажає заробити на чужій біді – беручи кошти за поселення та інші потреби переселенців.

Я хочу, щоб усі чітко розуміли. Ми забезпечуємо усіх людей, які цього потребують, – житлом, харчуванням, речами першої необхідності. І ми робимо все це безкоштовно! Не може бути й мови про те, щоб заробляти на чужому горі. А якщо хтось сміє так робити – просимо повідомляти про такі факти, щоб ці особи були притягнуті до належної відповідальності! – наголошує міський голова Тарас Кучма.

Переселенців закликають ставати на облік в управлінні соціального захисту населення.
А тим часом ведеться активна робота з перевезенням гуманітарної допомоги з-за кордону. Її збирають на польських складах та централізовано доставляють до Дрогобича. Тут сортують та розподіляють отримані речі за напрямками, адже прибуває допомога для переселенців, спецзасоби для військових та медикаменти.

Звертаючись до закордонних партнерів ми робимо акцент на тому, чого потребують сьогодні наші захисники. Це речі, які в Україні зараз купити неможливо – бронежилети, кевларові каски, оптичні приціли. Також хлопці потребують павербанки, рації, спальні мішки, палатки… Майже кожну ніч ми проводимо на кордоні, адже важливо оперативно забирати те, що може допомогти нашій перемозі, – розповідає заступник міського голови Андрій Ковч.

У Координаційному Центрі чітко розподілені обов’язки між відповідальними особами. Робота триває без вихідних. До багатьох ініціатив активно долучаються цивільні мешканці – люди гуртуються та кожен вносить свою лепту в боротьбу з ворогом, підтримку інших та захист України.

Перейти до вмісту