Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати провела у Дрогобичі 20 виїзних засідань
Проблема легалізації доходів населення є дуже важливою для економічного зростання і забезпечення соціального захисту населення. Заробітна плата – найважливіший розрахунковий показник, що свідчить про рівень добробуту населення, його купівельну спроможність і гідну пенсійну забезпеченість.
Однак, деякі роботодавці продовжують застосовувати таку форму тіньових трудових відносин, як мінімізацію витрат на оплату праці.
У межах боротьби з цим негативним явищем, робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення Дрогобицької міської ради з метою упередження порушень законодавства під час виплати заробітної плати громадянам 22.08 проведено 20 виїзних засідань по місцю провадження господарської діяльності суб’єктів господарювання.
У ході проведених обстежень виявлено нелегальну працю 15 громадян на 7 об’єктах.
Керівникам направлено вимоги щодо працевлаштування вказаних осіб. У разі не виконання ними вимог інспектором з праці виконавчого комітету Дрогобицької міської ради буде проведено інспекційне відвідування щодо оформлення трудових відносин .
Шановні роботодавці, приймаючи рішення займатися підприємницькою діяльністю кожен з Вас бере на себе відповідальність не тільки перед засновниками щодо отримання якомога більшого прибутку, перед партнерами по бізнесу щодо виконання взятих на себе зобов’язань, а й перед людьми, працю яких використовуєте. Це відповідальність за здоров’я працівників, за безпечні умови праці, добробут їх сімей, за їх сьогодення та майбутнє.
Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства.
Ще раз хочу нагадати : ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, виплачуючи заробітну плату «у конвертах» Ви фактично позбавляє захисту трудових прав працівника на: основну та додаткову відпустки; на оплату лікарняного; на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу; отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві; на гарантії за колективним договором; отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу та інше.
І найголовніше – через несплату єдиного соціального внеску і податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Негативні наслідки нелегалізована зайнятість має і для роботодавця. Відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками призводить до позбавлення: права вимагати виконання роботи належним чином; можливості вимагати від найманого працівника дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи; можливості притягнути працівника до матеріальної відповідальності; можливості застосувати до працівника дисциплінарне стягнення тощо.
Звертаємо Вашу увагу на те , що за порушення вимог законодавства про працю передбачено відповідальність у вигляді штрафів, адміністративну та кримінальну відповідальність.
Усі роботодавці на ринку праці зобов’язані вести соціально-відповідальний бізнес, дбаючи і про сьогодення, і про щасливе завтра майбутніх поколінь!
Сектор з питань праці ДМР