Звіт Володимира Богдановича Коцюби, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами виконкому (2017 рік)

23 Грудня 0:00

ЗВІТ Володимира Богдановича Коцюби заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами виконкому

І. ОСНОВНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКИ

Відповідно до рішення виконавчого комітету дрогобицької міської ради про розподіл функціональних обов’язків керівництва міської ради та її виконавчого комітету від 16.06.2016 № 148 заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами відповідає за: – організацію роботи апарату міської ради та виконавчого комітету; – забезпечення підготовки матеріалів на розгляд виконавчого комітету; – стан діловодства; – розгляд письмових звернень громадян та юридичних осіб; – організацію особистого прийому громадян; – забезпечення роботи «прямої лінії» міської ради; – забезпечення формування оперативних (місячних, тижневих) планів роботи міської ради; – організаційне та інформаційне забезпечення міської ради та виконавчого комітету; – організацію роботи відділу ведення Державного реєстру виборців; – реалізацію державної політики у сфері архівної справи; – організацію правової роботи; – захист прав та законних інтересів міської ради та її виконавчого комітету у судових органах та інших державних установах; – організацію роботи центру надання адміністративних послуг; – взаємодію з судовими, правоохоронними органами, органами юстиції; – здійснення повноважень з питань реалізації державної регуляторної політики; – організацію виконання ухвал міської ради, рішень виконавчого комітету, розпоряджень та доручень міського голови, що входять до його компетенції.

ІІ. ПІДПОРЯДКОВАНІ СТРУКТУРНІ ПІДРОЗДІЛИ

– відділ правового забезпечення; – організаційний відділ; – відділ інформаційних технологій та налізу; – відділ ведення Державного реєстру виборців; – загальний відділ; – відділ міського архіву; – відділ-центр надання адміністративних послуг; – обслуговуючий персонал, технічні працівники.

Координує роботу з кадрових питань та служби в органах місцевого самоврядування (за дорученням міського голови).

Керує адміністративною комісією при виконавчому комітеті міської ради, комісією з питань приватизації житла та спостережною комісією при виконкомі Дрогобицької міської ради.

Також керуючий справами виконкому очолює конкурсний комітет з визначення автомобільних перевізників для перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у м. Дрогобичі.

ІІІ. РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЗА ОКРЕМИМИ СФЕРАМИ ДІЯЛЬНОСТІ

Відділ правового забезпечення

У 2017 році розпочато претензійно-позовну роботу, яка не велася впродовж багатьох років. В межах цієї роботи було подано до господарського суду та станом на сьогоднішній день уже задоволено наступні позовні заяви: – Дрогобицької міської ради до ГО «Наш дім» про стягнення збитків за несплату орендної плати за користування земельною ділянкою площею 0,0693 га по вул. Мазепи, 5 у м. Дрогобичі в розмірі 151 325,61 грн. (позовні вимоги задоволено); – Дрогобицької міської ради до ТзОВ «Ексклюзивбуд» про стягнення збитків за несплату орендної плати за користування земельними ділянками площею 0,5733 га та площею 0,0886 га на вул. Павлика, 64 у м. Дрогобичі в розмірі 244 719,29 грн. (позовні вимоги задоволено); – Дрогобицької міської ради до ГО «Мрія» про стягнення збитків за несплату орендної плати за користування земельною ділянкою площею 2,3150 га. на вул. Коновальця у м. Дрогобичі в розмірі 801 899,08 грн. (позовні вимоги задоволено); – Дрогобицької міської ради до МПП «Міос» про зобов’язання повернути орендовану земельну ділянку площею 0,5000 га на вул. Трускавецькій в м. Дрогобичі та стягнення збитків за несплату орендної плати в розмірі 168 801,77 грн. (позовні вимоги задоволено); – Дрогобицької міської ради до ТзОВ «Прикарпаття-центр-сервіс» про зобов’язання повернути орендовану земельну ділянку площею 0,5131 га на вул. Павлика, 64 у м. Дрогобичі та стягнення збитків в розмірі 145.477,64 грн. (позовні вимоги задоволено); – Дрогобицької міської ради до ТзОВ «Скеля – 1» про зобов’язання повернути орендовану земельну ділянку площею 7947 кв. м. на вул. Стрийській, 32 у м. Дрогобичі та стягнення збитків за несплату орендної плати в розмірі 457 000 грн. (позовні вимоги задоволено) і вже на сьогоднішній день вказану суму сплачено відповідачами у міський бюджет.

Подано позов Дрогобицької міської ради до ПАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів”, Соломчака Я.П., Добрянського І. Л. з проханням припинити право на постійне користування земельною ділянкою, скасувати акт про надання в користування земельної ділянки, зобов’язати ПАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів”, Соломчака Я.П., Добрянського І. Л. по акту приймання-передачі передати ДМР земельну ділянку та визнати недійсним договір суперфіцію. Дана земельна ділянка знаходиться у м. Дрогобичі по вул. Грушевського і займає площу 1, 3287 га. Проте впродовж багатьох років ніхто не сплачує за її користування орендної плати, а тому ДМР подано зазначений позов з метою вилучення такої ділянки.

Таким чином внаслідок діяльності відділу правового забезпечення було задоволено позовів Дрогобицької міської ради до відповідачів на загальну суму 1969223,39 грн.

Крім цього, в межах згаданої роботи, Дрогобицькою міською радою подано наступні претензії до таких великих підприємств, як: – ПАТ “Дрогобицький машинобудівний завод” яке користується земельною ділянкою площею 15,6999 га. на вул. Бориславській, 51/1 в м. Дрогобичі не сплачуючи орендної плати за неї, що призвело до збитків за попередніми розрахунками в межах строку позовної давності, який становить три роки, в розмірі 10219965,45 грн. – ПрАТ “Львівобленерго” яке користується 28 земельними ділянками загальною площею 8,9666 га у м. Дрогобичі без належно оформлених документів не сплачуючи орендної плати за користування, що нанесло нам збитки за попередніми розрахунками в межах строку позовної давності, який становить три роки, в розмірі 2714437,41 грн. – СТОВ “Ф-Матіс”, яке користується земельною ділянкою площею 4,1443 га по вул. Гайдамацькій, 1 у м. Дрогобичі не сплачуючи орендної плати за неї, що призвело до збитків за попередніми розрахунками в межах строку позовної давності, який становить три роки в розмірі 2739418,26 грн. Також подано претензію до ВАТ «Райагробуд» про стягнення заборгованості по орендній платі в розмірі 168191 грн.

Відтак загальна сума заборгованості перед територіальною громадою міста за вказаними підприємствами становить 15842012 грн. та у разі незадоволення зазначених вище претензій з початку наступного року буде розглядатися питання подачі відповідних позовних заяв до них.

У зв’язку з тим що, Дрогобицькою районною адміністрацію та Дрогобицькою районною радою не зроблено жодних дій щодо перерахунку 5000000 грн. з районного бюджету в місцевий за пролікованих хворих мешканців Дрогобицького району закладами охорони здоров’я міст Дрогобича та Стебника, то Дрогобицькою міською радою було подано відповідний позов до Дрогобицької районної адміністрації та Дрогобицької районної ради з вимогою стягнути з останньої 5000000 грн. згідно підписаної та затвердженої відповідними радами угоди у 2015 році.

Крім того подано позов до Дрогобицького районного територіального медичного об’єднання про зобов’язання останнього по акту приймання передачі повернути Дрогобицькій міській раді нежитлові приміщення загальною площею 267,2 кв. м. по вул. 22 січня, 26 в м. Дрогобичі; – претензію відділу освіти Дрогобицької районної ради про звільнення нежитлового приміщення площею 351,9 кв. м. на вул. 22 січня, 41 в м. Дрогобичі яке вони займають; – претензію Управлінню праці та соціального захисту населення Дрогобицької районної державної адміністрації про звільнення нежитлового приміщення площею 55,8 кв. м. на вул. 22 січня, 26 в м. Дрогобичі яке вони займають; – претензію Дрогобицькому районному територіальному центру соціального обслуговування Дрогобицької районної державної адміністрації про звільнення нежитлового приміщення площею 103,76 кв. м. на вул. 22 січня, 43 в м. Дрогобичі яке вони займають; – претензію Фінансовому управлінню Дрогобицької районної державної адміністрації про звільнення нежитлового приміщення площею 117,78 кв. м. на вул. 22 січня, 41 в м. Дрогобичі яке вони займають.

При можливому звільненні такої значної площі, за яку не сплачується жодних коштів до бюджету, ДМР змогла би передати вказані вище нежитлові приміщення фізичним чи юридичним особам, які сплачували б орендну плату за їх користування в повному обсязі, що дало би змогу хоч частково покрити нестачу коштів у бюджеті міста.

Крім цього за безпосередньої участі відділу правового забезпечення міський голова одержав перемоги зокрема в наступних судових справах: -відмовлено у задоволенні позову ОК “Сонячний промінь” до міського голови про визнання дій міського голови незаконними; -відмовлено у задоволенні позову громадянина Пришляка до міського голови про визнання дій останнього протиправними; -відмовлено у задоволенні позову громадянина Борейка до міського голови про визнання бездіяльності останнього протиправною; -відмовлено у задоволенні позову ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» до міського голови про захист ділової репутації юридичної особи, спростування неправдивих відомостей та відшкодування моральної шкоди.

Таким чином ці обставини ще раз підтверджують, що міський голова діє виключно в межах чинного законодавства.

Крім цього за безпосередньої участі відділу правового забезпечення були позитивно вирішені наступні питання: – напрацьовано шляхи вирішення проблеми надходження до міського бюджету податків, а також орендної плати від ТзОВ “Універсальна бурильна техніка; – стягнено до міського бюджету з СПД ФОП Маргітич І.В. на користь Дрогобицької міської ради 226089,36 грн. заборгованості по орендній платі; – задоволено нашу касаційну скаргу у судовій справі за позовом ВКПП “Варіант” про стягнення з КУ “Інститут міста Дрогобича” 147000грн. (перша і апеляційна інстанція вимоги ВКПП «Варіант» задовольнила); – подано позовну заяву від імені Дрогобицької міської ради до Печерських Володимира Івановича про звільнення самовільно захопленої земельної ділянки по вул. Бориславській. Такі дії з боку міської ради мають виступити засторогою для інших осіб, які бажають самозахоплювати земельні ділянки в супереч чинному законодавству.

Внаслідок низки заходів з боку відділу правового забезпечення було зупинено незаконне, самовільне будівництво по вул. В. Великого в м. Дрогобичі в парку новонароджених, яке порушувало не тільки законодавчі акти і норми, а й всі можливі моральні принципи. Дрогобицькою міською радою спільно з Дрогобицькою прокуратурою було подано позовні заяви про розірвання договорів про встановлення строкових сервітутів та скасування рішень ДМР, а також приведення земельної ділянки у попередній стан та відновлення благоустрою. Станом на сьогоднішній день вже є перші результати: – подано позовні заяви щодо демонтажу гаражів за адресою вул. А. Сахарова у м. Дрогобичі біля ДЮСШ, оскільки такі гаражі знаходяться там станом на сьогоднішній день незаконно; – відстояно в суді рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради згідно якого КП КМГ було демонтовано незаконне будівництво на пл. Шевченка,1 на місці якого згодом символічно встановили пам’ятник учаснику АТО; – відмовлено ТзОВ “Софія”, Приватній Організації Дитячий Санаторій “Зелений Гай”, Малому Приватному підприємству “Олва” у задоволенні їхнього позову до Дрогобицької міської ради про скасування рішення Дрогобицької міської ради про затвердження місцевих податків та зборів. У випадку негативного для нас рішення суду міський бюджет зазнав би значних збитків; – відмовлено колишньому начальнику юридичного відділу ДМР Петренко О. В. у задоволенні його позову до Дрогобицької міської ради про визнання незаконними окремих пунктів рішення останньої від 30.11.2016 № 465, яким йому було відмовлено у наданні земельної ділянки (дане рішення залишено в силі Львівським апеляційним адміністративним судом); – задоволено апеляційну скаргу ДМР та скасовано рішення Дрогобицького міськрайонного суду, яким було визнано незаконними окремі пункти рішення Дрогобицької міської ради від 30.11.2016 № 465 про відмову О. Дьорці у наданні дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки в районі вул. Паркова в м. Дрогобичі; – задоволено апеляційну скаргу ДМР та скасовано рішення Дрогобицького міськрайонного суду яким було визнано незаконним рішення виконавчого комітету «Про затвердження положення про встановлення домофонів».

Щодо роботи з учасниками АТО, загалом, станом на 01.12.2017 року, було проведено 10 засідань комісії з питань розгляду документів учасників АТО щодо виділення їм земельних ділянок, розглянуто 60 нових заяв учасників АТО та прийнято рішення про надання учасникам АТО 55 земельних ділянок.

Розглянуто та надано відповіді на близько 170 звернень і запитів від фізичних та юридичних осіб. Також було проведено 10 засідань адміністративної комісії, на яких розглянуто 82 протоколів та винесено постанови про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на суму 39 168,00 грн., що у порівнянні з 2016 роком на 7140 грн. більше.

Крім цього спеціалістами відділу було розроблено наступні положення та порядки: положення про приватизацію житла, положення про спостережну комісію, порядок віднесення інформації до числа службової, порядок видачі дублікатів свідоцтв про право власності. Прийняття порядку про видачу дублікатів дало змогу власникам житла в м. Дрогобичі не звертатися до суду за прийняттям спадщини у зв’язку із втратою правовстановлюючого документу, плативши за таке звернення значні суми судових зборів та витрат на правову допомогу, а безоплатно звернутися до комісії з питань приватизації житла при виконкомі за отриманням дубліката втраченого спадкодавцем свідоцтва про право власності.

У 2017 році проведено 12 засідань спостережної комісії, з них 4 виїзні у Дрогобицьку виправну колонію № 40, на яких були розглянуті та погоджені подання щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання стосовно 69 осіб, які були винесені на розгляд суду. Крім того з 18 поданих справ комісією не було рекомендовано суду умовно-дострокового звільнення.

Центр надання адміністративних послуг

Центр надання адміністративних послуг міста Дрогобича продовжує впроваджувати принципи взаємодії влади і громади. Щоденно ведеться щоденна робота з надання адміністративних послуг. Для втілення даних принципів місцевою владою взято участь у конкурсі на фінансування робіт з покращення умов надання адміністративних послуг у м. Дрогобичі.

Реконструкцію і модернізацію ЦНАПу заплановано завершити до кінця поточного року.

ЦНАП міста Дрогобича — сучасне приміщення із необхідним устаткуванням і програмним забезпеченням, комфортними умовами як для відвідувачів, так і для працівників. Таким чином у Дрогобичі розвивається новий формат взаємодії дрогобичан з органами місцевого самоврядування.

Земельні питання, реєстрація бізнесу та майнових прав, реєстрація місця проживання, отримання довідок та багато інших послуг отримуватимуть жителі міста в одному спеціально обладнаному осучасненому приміщенні.

Зовсім недавно центр надання адміністративних послуг розпочав прийом документів на виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у вигляді ID-картки.

Закуплено три автоматизовані робочі місця для надання даного виду послуг. На закупівлю, встановлення та підключення даного обладнання затрачено близько одного мільйона гривень. Але такі витрати є виправдані. На сьогоднішній день на цю послугу є великий попит серед населення і це, своєю чергою, є ще одним джерелом наповнення міського бюджету.

Попит на ці послуги є дуже великим. Нажаль на даний час не завершено проведення ремонтних робіт, закупівлю меблів та встановлення електронної черги, що створює багато незручностей як для наших відвідувачів так і для працівників ЦНАПу по отриманню адміністративних послуг. Проте ми не стали чекати закінчення реалізації проекту реконструкції, щоб задовільнити попит дрогобичан.

Варто зазначити, що послуга з виготовлення паспорта громадянина України для виїзду закордон надається суб’єкту звернення не залежно від місця реєстрації особи.

Однак, послуга на виготовлення паспорта громадянина України у виді ID-карти вперше надається за місцем реєстрації особи.

Центр надання адміністративних послуг м. Дрогобича обслуговує відділ – ЦНАП виконкому Дрогобицької міської ради. Станом на 01.10.2017 у відділі працює 13 осіб адміністраторів – 8, начальник відділу-адміністратор, 2 державні реєстратори по речових правах та 2 державні реєстратори по реєстрації бізнесу.

Адміністраторам та державним реєстраторам надано доступ до практично всіх реєстрів, що надає змогу якісно надавати послуги і зменшити перелік документів, необхідних для надання адміністративних послуг.

Адміністратори Центру надання адміністративних послуг при реєстрації послуг використовують програмний продукт «Галерея послуг», що дозволяє вести чіткий реєстр адміністративних послуг, проводити моніторинг виконання послуг суб’єктами надання адміністративних послуг, створювати базу суб’єктів звернення. Спрощує процес комунікації надавача послуги з отримувачем запроваджене автоматичне інформування суб’єкта звернення через СМС-повідомлення про виконання послуги.

Окрім того надання адміністративних послуг проводиться через електронну систему – IGOV, що дає змогу розширити можливості запитувачів послуг на отримання інформації про адміністративні послуги, замовити візит в ЦНАП, отримати електронну консультацію з певної послуги чи переліку документів.

За період 11 місяців 2017 року через ЦНАП надано 18858 послуг, що на 6000 більше ніж у минулому році. З основних: Реєстрація місця проживання – 8218 реєстрація речових прав на нерухоме майно – 2650 реєстрація фізичних і юридичних осіб – 3225 Держгеокадастр – 2766 Виготовлення закордонних паспортів – 264 Виготовлення паспорта громадянина України – 56.

За 11 місяців 2017 року до місцевого бюджету від надання адміністративних послуг через ЦНАП надійшло 802129 грн.

З 13 листопада по 1 грудня 2017 року за надання послуг лише з видачі паспортів до міського бюджету надійшло більше 150 тисяч гривень.

У 2018 році планується проводити прийом громадян в оновленому приміщенні ЦНАПу з використанням електронної черги, в т. ч. прийом документів на виготовлення закордонних паспортів

Відділ інформаційних технологій та аналізу

Важливим етапом у роботі міської ради є прозорість дій та інформування громадян міста. Так, нещодавно, у виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради було створено відділ Інформаційних технологій та аналізу, завданням якого є впровадження інформаційно-комунікаційних систем, розвиток проекту «Дрогобич – SmartCity» та аналіз роботи відділів та управлінь міської ради.

У Дрогобичі продовжено роботу та деталізовано висвітлено на порталі міста відкритий бюджет. Кожен охочий може переглянути візуалізацію бюджету міста Дрогобича. У програмі можна ознайомитися з інформацією про доходи та видатки міста. Також користувачі можуть розглянути бюджет міста у розрахунку на одного мешканця, на один квадратний кілометр та інше. Також у січні кожного року вносяться дані про фактичне виконання бюджету міста.

Цього року в Дрогобичі запрацював ще один важливий інструмент «Відкрита реклама міста». Цей інструмент дозволяє містянам контролювати розміщення рекламних засобів у місті, бізнесу – легально отримувати дозволи та допоможе створити чесний конкурентний ринок, а місту – зекономити кошти на розробку власного програмного забезпечення та краще контролювати надходження до бюджету міста. Інструмент являє собою базу даних у формі таблиці та мапи, за допомогою яких можна знаходити та перевіряти легальність тих чи інших рекламних носіїв. На інтернет-порталі можна отримати інформацію обираючи типи конструкцій, площу рекламного засобу та ін. Для активних громадян міста електронний сервіс «Open Adv» пропонує вікно звернення до органів влади у відповідності до закону «Про доступ до публічної інформації». Результат: у 2016 році за рекламу до міської казни надійшло 176 тис. грн. А на сьогоднішній день-уже близько  300 тис. грн.

Адміністративні послуги iGov. Перевагою даного сервісу є те, що мешканці міста мають можливість отримувати адміністративні послуги за допомогою мережі Інтернет. Це дає можливість суттєво зекономити власний час та зменшує кількість візитів до міської ради. Запровадження системи буде проходити у декілька етапів. Під час першого етапу підключено 54 послуги. На сьогодні сотні людей скористались даним сервісом. Мешканці міста маю змогу замовити субсидії в Інтернеті, допомогу, замінити фотокартку в паспорті та багато іншого. Дрогобич — перше місто в області, яке реалізовує даний проект з популярними послугами.

За кошти донорів впроваджено мобільний додаток «Дрогобич-Smartcity», який спростить пошук важливої інформації про місто як для жителів, так і для гостей Дрогобича. Жителі міста мають можливість отримувати важливі повідомлення та інформацію про життя Дрогобича з офіційних джерел. Туристи без перешкод можуть знайти для себе важливу інформацію про відпочинок, екскурсії, туристичні послуги, історичні об’єкти та інше. На сьогодні додаток завантажено більше 2 тисячі мешканців міста.

В цьому році міською радою отримано грант на облаштування восьми безкоштовних Wi-Fi зон та веб-камер у найбільш відвідуваних місцях. В результаті запровадження новинок, Дрогобич отримав онлайн відображення туристичних та культурних візитівок міста, які можна переглянути з будь-якої точки світу. Wi-Fi зони розміщені у паркових зонах, зокрема у парку Степана Бандери, біля костелу Св. Варфоломія, Церкви Св. Юра, Народного дому ім. Івана Франка, Площі Ринок та ін. Також за кошти донорів у центральній частині міста облаштовано інформаційно-сенсорні кіоски. Завдяки цим кіоскам мешканці міста, які прогулюються центральною площею міста можуть дізнатись про усі новини міста, події, цікаві заходи.

Прозорість роботи міської ради та виконавчого комітету. Усі засідання сесій, засідань виконавчого комітету, нарад та зустрічей проходять в онлайн режимі та транслюються на офіційному порталі міста. Це ще один важливий крок до прозорості роботи органів місцевого самоврядування. Починаючи з минулого року результати голосувань на сесіях міської ради розміщаються на порталі ради. Цього року впроваджено поіменне голосування під час засідань виконавчого комітету. Усі голосування розміщуються також на порталі ради. Відтак, кожен охочий зможе переглянути як голосують депутати та члени виконкому. Наступний крок — візуалізація всіх даних на порталі міста, тобто у графічній формі кожен мешканець міста може бачити як голосує той чи інший депутат чи член виконкому.

Відкритий портал міста. Даний сайт суттєво спростить доступ до важливої інформації і стане єдиним глобальним джерелом для людей, які бажають отримати інформацію з різних аспектів життя в місті. Інформація на порталі структурована за такими підрозділами: будівництво, дозвілля та відпочинок, культура, молодь та спорт, стандарти, торгівля, транспорт, освіта, фінанси та бюджет, охорона здоров’я, безпека, планування міста.

Для того, щоб визначити пріоритетні та найбільш потрібні дрогобичанам набори, у міській раді неодноразово проводились засідання робочої групи “Дрогобич – Smart City” з числа представників громадськості. Також на Порталі проводиться загальне онлайн-опитування.

Таким чином, портал є результатом співпраці громадянського суспільства та місцевої влади.

В цьому році Дрогобич долучили до Міжнародної Хартії відкритих даних. Даний проект ініційований Великою Вісімкою (G8). На сьогодні до Міжнародної Хартії приєднались 17 урядів країн світу (Великобританія, Канада, Італія, Франція та інше). Дрогобич  виконав необхідні умови й відтепер має можливість реалізувати у своїй діяльності вимоги й принципи Хартії. Це зокрема покращить екосистему міста, налагодить роботу влади, громади, бізнесу та допоможе збільшити надходження до бюджету міста.

Цього року у рейтингу прозорості та відкритості місто Дрогобич увійшло у ТОП-10 лідерів міст України зі 100 міст-учасників.

У листопаді цього року  на Державному  рівні було оцінено розвиток Дрогобича у сфері «SmartCity». Відтак, наше місто було відібрано в номінації  як кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році та було вручено нагороду міському голові за інноваційний розвиток міста.

Загальний  відділ

За період роботи з 01.01.2017р. по 30.11.2017р. у загальному відділі зареєстровано: – листів з Львівської ОДА та юридичних осіб – 4234, що 1008 листів більше, ніж за відповідний період 2016 року; – листів судів, поліції, прокуратури – 1420, за відповідний період 2016 року надійшло 1248 листів. – запитів на інформацію – 259 – вихідної кореспонденції міської ради – 9430.

За 11 місяців 2017 року до Дрогобицької міської ради надійшло 5106 звернень, з них: письмових –  5037  ( у 2016 – 4930) , з особистого прийому –  69 ( у 2016 -211).

Через вищестоящі органи одержано за 11 місяців 2017 році 850 звернень, що на 260 звернень більше у порівнянні з відповідним періодом 2016 року, з них: 424 — надійшло на «урядову гарячу лінію» та 426 — на гарячу лінію області «112».

Переважна більшість звернень громадян стосувалась тематики виділення матеріальних допомог, надання дозволу на влаштування індивідуального опалення, виділення земельних ділянок під будівництво та садівництво, встановлення безкоштовних лічильників на воду за рахунок коштів місцевого бюджету та питання житлово-комунального господарства.

З 5106 звернень громадян,  що надійшли до Дрогобицької міської ради за звітний період позитивно вирішено — 2541, відмовлено — 672,  надано роз’яснень — 1070  та 823 — знаходиться на контролі.

Працівниками загального відділу було оформлено 40 протоколів нарад, зустрічей, засідань робочих груп, виїзних прийомів громадян керівництвом міста. Разом з тим, забезпечено ведення протоколів понеділкових нарад міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР.

На особистому прийомі у керівництва міської ради побувало 69 громадян.

Особистий прийом громадян керівництвом відбувався згідно з встановленим графіком, з урахуванням пропозицій громадян на попередніх прийомах. На особистих прийомах громадян порушували питання пенсійного забезпечення, соціального захисту, надання матеріальної допомоги, ремонту будинків, ремонту доріг, виділення земельних ділянок під індивідуальну забудову, покращення житлових умов.

Оформлено 220 письмових доручень керівництва міста.

Впродовж 11 місяців 2017 року завізовано 649 розпоряджень міського голови.

Проведено 18 засідань виконавчого комітету. У цьому році прийнято 274 рішення, що на 10 рішень менше, ніж у відповідний період минулого року.

Заслуховувались звіти керівників комунальних підприємств, а саме: КП «Дрогобицький ринок», КП «КМГ», КП «ТІЦ», ДКП «Екран», КП «Дрогобицька лазня».

Розглядались такі важливі для міста питання: – упорядкування в’їзду транспортних засобів у пішохідну зону центральної частини міста (пл. Ринок); – приєднання м. Дрогобича до Міжнародної Хартії відкритих даних; – підготовка навчальних закладів до нового навчального року; – припинення публічного відтворення аудіовізуальних творів артистів РФ; – реалізація спільного Проекту «Відкрита реклама: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади» в м. Дрогобич; – реалізація спільного Проекту «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади» в м. Дрогобич; – затвердження робочої групи та її положення з проведення аудиту даних та інформаційних ресурсів у виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів; – порядок розміщення наборів даних виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, в мережі Інтернет; – затвердження положення про відкриті дані виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів та впровадження порталу відкритих даних міста; – звіт про міський бюджет за І-й квартал, 9 місяців 2017 р.; – стан автомобільних доріг і тротуарів в м. Дрогобичі та заходи з усунення недоліків; – підсумки та готовність міського господарства до роботи в осінньо-зимовому періоді.

Надано дозвіл на реалізацію проекту «Культурний простір «Шпихлір» на вул.М.Грушевського,16; встановлення скульптури «Воїну-учаснику АТО».

Утворено Раду підприємців при виконавчому комітеті.

Затверджено: Правила розміщення зовнішньої реклами у м. Дрогобичі; вартість платних послуг для відвідування великого плавального басейну ДЮСШ; ціни на платні послуги, що надаються КП «ЖЕО»; єдиний тариф на послуги КП «Дрогобицька лазня»; тарифи на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті; тарифи на теплову енергію для КП «Дрогобичтеплоенерго» та ТОВ «Дрогобичтепломережа»; Порядок розміщення інформаційних наметів.

Організаційний відділ

Одне з основних завдань діяльності організаційного відділу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради — організація та проведення масових заходів. Відтак зусиллями організаційного відділу у 2017 році було організовано проведення низки святкових заходів, зокрема, відзначення Різдвяних свят, вшанування пам’яті жертв загиблих в Афганістані, урочистостей з нагоди Дня народження Тараса Шевченка, урочистостей з нагоди 27-ої річниці підняття прапора над Ратушею міста Дрогобич, перепоховання Тараса Шевченка, Свята Героїв та ін.

Початок цього року знаменувався урочистою подією, на яку очікували дрогобичани десяток років — відкриття великого плавального басейну у ДЮСШ імені Івана Боберського, організація якого була здійснена організаційним відділом.

Спільними зусиллями організаційного відділу було організовано та проведено відкриття пам`ятного знаку та Скверу Героям Небесної Сотні, скульптурної композиції «Повернення воїна АТО», заходу до Дня захисника України та 75-ї річниці УПА, а також організація проведення скорботного віче на Меморіалі «Тюрма на Стрийській», приуроченого 85-й річниці геноциду українського народу.

Окрім цього, у серпні цього року у Дрогобичі відбулася грандіозна подія — нагородження лауреатів Міжнародною премією імені Івана Франка, яку вже почали називати Нобелівською премією українського рівня і вручав її онук Івана Франка — Роланд Франко. Ще одним таким видатним заходом для Дрогобича було  проведення українсько-хорватської конференції та Днів Австрії у Дрогобичі. Проведення та організацію цих заходів також було забезпечено організаційним відділом.

Згідно з Програмою про відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат організаційним відділом у межах Дня міста Дрогобича 2017 було організовано проведення урочистої церемонії з нагоди вручення орденів «За заслуги перед містом». Варто відзначити, що цьогоріч ордени «За заслуги перед містом» отримали знані в Дрогобичі лікарі, музиканти, службовці.

Активну участь організаційний відділ приймав у розробці Програми розвитку інвестиційної діяльності, співробітництва та європейської інтеграції м. Дрогобича на 2017р, якою і користується при прийомі іноземних делегацій, а також під час візитів керівництва міста за кордон. Відтак впродовж року організацій відділ забезпечив перебування низки іноземних делегацій та почесних гостей у місті, зокрема німецької, австрійської, польської, та займався організацією візитів керівництва міста в США, Німеччину, Польщу та ін., результатом яких налагодження тісної співпраці з іноземними містами, зокрема укладення низки угод, меморандумів про співпрацю на користь розвитку Дрогобича як європейського міста.

Також впродовж цього року організаційний відділ організував проведення зустрічі міського голови Тараса Кучми з молоддю, яка відбулась у березні в Народному домі імені Івана Франка. Також було організовано низку виїзних зустрічей міського голови з мешканцями Дрогобича.

Впродовж року організацій відділ забезпечував перебування іноземних делегацій у місті та займається організацією візитів керівництва міста за кордон. Окрім цього готує банери з нагоди свят, вітальні листівки для дрогобичан та почесних іноземних партнерів, готує розпорядження міського голови, грамоти та подяки та планує тижневий графік роботи міської ради.

У 2106 році створений сектор Прес-служба, який є  структурним підрозділом  організаційного відділу.

Основна мета діяльності Прес-служби Дрогобицької міської ради спрямована на оперативне інформування громади міста про роботу керівництва міста та структурних підрозділів, прийняті рішення Дрогобицької міської ради, а також висвітлення подій, які відбуваються у Дрогобичі.

Щоденно Прес-службою міської ради готуються інформаційні матеріали, які публікуються на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради та розсилаються у ЗМІ. Здійснюється моніторинг ЗМІ та соціальних мереж, який сприяє аналізу соціально-економічної та політичної ситуації у місті.

Пропозиції громадськості опрацьовуються і подаються керівництву міста або ж відповідним структурним підрозділам виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, з метою оперативного реагування, інформування чи спростування.

Варто зазначити, що у цьому році прес-службою запроваджено новий підхід щодо висвітлення інформації, а саме: під час підготовки публікацій про проведення та виконання господарських робіт у місті, вказуються показники відкритості та прозорості, які рекомендовані міжнародними організаціями. Триває співпраця з друкованими та інтернет-виданнями, ЗМІ. Якщо ж у 2016 році співпраця з представниками ЗМІ була налагоджена в основному на місцевому та обласному рівні, то у 2017 році соціальне, економічне та політичне життя Дрогобича більш активно почали висвітлювати всеукраїнські ЗМІ.

Основна діяльність прес-служби Дрогобицької міської ради спрямована на наповнення інтернет-порталу Дрогобицької міської ради, який презентували 28 квітня 2016 року.

Також прес-служба відповідає за інформаційне наповнення мобільного додаток у «Дрогобич – Smart city», який презентували у 2017 році.

У 2017 році активно висвітлюється господарська діяльність міста. Відтак здійснюються систематичні рейди містом, формуються інформаційні матеріали, фото- та відео звіти.

Оскільки сервіс «Відкрите місто» у Дрогобичі, який курується відділом ІТ та аналізу, є важливим інструментом для громади міста, систематично після вирішення проблем, зазначених мешканцями міста, на інтернет-порталі публікується інформація про причини проблеми, хід та стан її вирішення.

Систематично організовуються та проводяться брифінги, прес-конференції та інші інформаційні заходи. Під час проведення заходів ведеться онлайн трансляція, та відеофіксація.

Для оповіщення населення у 2017 році активно налагоджено співпрацю з радіостудіями міста. Також через систему оповіщення систематично транслюються аудіооголошення.

Аналізуючи рейтинги відвідуваності інтернет-порталу, спостерігається тенденція до зростання кількості відвідувачів та зацікавленості у офіційній інформації Дрогобицької міської ради, її виконавчого комітету та структурних підрозділів.

За останній період впродовж одного місяця кількість унікальних відвідувачів зросла до 40 000 – 50 000 тис осіб, а кількість сеансів — 80 000 – 90 000.

Відділ ведення Державного реєстру виборців

Впродовж 11 місяців 2017 року відділом ведення Державного реєстру виборців виконкому Дрогобицької міської ради у взаємодії із суб’єктами подань відомостей про виборців проведено 11 періодичних поновлень бази даних Державного реєстру виборців.

За цей же період на підставі відомостей, наданих відповідними суб’єктами подань, та за результатами розгляду заяв громадян до бази даних ДРВ включено 731 виборця, внесено зміни до персональних даних 4932 виборців, знищено записи про 980 виборців, термін збереження записів щодо яких завершився.

Станом на 01 грудня 2017 року до бази даних автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців» включено 67526 осіб, виборчими адресами яких є міста Дрогобич та Стебник, зокрема, з міста Дрогобича 53503 виборці, а з міста Стебника – 14023 виборці

Адресна підсистема Реєстру в межах міст Дрогобича та Стебника включає 360 вулиць, провулків і площ та 9386 будинків.

Відділом постійно підтримується в актуальному стані довідник виборчих дільниць, які утворені ЦВК на постійній основі, а також картографічний облік цих виборчих дільниць в інтернет-мережі. На даний час у містах Дрогобичі та Стебнику є 33 звичайні та 2 спеціальні виборчі дільниці, з них: 2 малих, 7 середніх та 26 великих виборчих дільниць.

Щомісячно Центральною виборчою комісією  за допомогою автоматизованих програмних засобів Реєстру формується оцінка стану справ та роботи відділів ведення Реєстру. Так, за жовтень 2017 року роботу відділу оцінено 11,44 балами за 12-ти бальною системою.

Відділ архіву

Відділ архіву постійно працює з архівними документами. За звітний період оправленно та підшито документів в кількості 50 одиниць зберігання документів Національного архівного фонду.

У 2017 році –  закартоновано 2008 одиниць зберігання.

На виконання Програми  здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду на 2015-2019 р.р. проведено перевіряння  наявності документів у 2017 році 5 фондів — 421 одиниць зберігання.

Проведено роботи з описування управлінської документації, а саме: – у 2017 році — 84 справи управлінської документації та 63 справи з особового складу.

Щодо формування Національного архівного фонду й експертиза цінності документів, прийнято документів на державне зберігання : – управлінської документації  594 одиниць зберігання. – справ з кадрових питань  (з особового складу ) — 74   одиниць зберігання.

Схвалення Експертно перевірочною комісією Державного архіву Львівської області у 2017 році описів на управлінську документацію — 399 одиниць зберігання.

Погодження Експертно перевірочною комісією Державного архіву Львівської області та Експертною комісією відділу міського архіву виконавчого комітету Дрогобицької міської ради: – описів справ з кадрових питань (з особового складу) — 469 одиниць зберігання, із них 293 одиниць зберігання погоджено Експертно перевірочною комісією Державного архіву Львівської області, а 176 одиниць зберігання  Експертною комісією відділу міського архіву виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. – номенклатур справ — 4 номенклатур справ. – положень про ЕК — 3 положення. – положень  про архів — 3 положення про архів. – інструкцій з діловодства — 2 інструкції.

У 2017 році проведено 8 засідань Експертної комісії відділу міського архіву виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

У 2016 році описів на управлінську документацію — 444 одиниць зберігання.

Погоджено Експертно перевірочною комісією Державного архіву Львівської області та Експертною комісією відділу міського архіву виконавчого комітету Дрогобицької міської ради : – описів справ з кадрових питань  (з особового складу) —  671  одиниць зберігання, із них 99 одиниць зберігання  погоджено Експертно перевірочною комісією Державного архіву Львівської області, а 572 одиниць зберігання  Експертною комісією відділу міського архіву виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Проводяться  роботи з надання методичної та практичної допомоги архівним підрозділам установ, підприємств та організацій м. Дрогобич та справочиним службам міста у впровадженні в практику Закону України “ Про Національний архівний фонд та архівні установи України”, розпоряджень та вказівок Укрдержархіву.

Виконання запитів: – тематичних  21 запити, з них 10 — запити з позитивним результатом та 11 — запити  з рекомендаціями звернутись за місцем знаходження документів. – соціально-правового характеру розглянуто 763 запити, з них — 739 з  позитивним результатом та 24 — запити з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів. – кількість звернень від громадян, розглянутих на особистому прийомі, прийнято та розглянуто 702 звернень від громадян.

Підготовлено та проведено дві виставки присвячені –  «Дрогобич Великодній». – «Проголошення Дня Незалежності -1991 рік».

Всі заходи, які проводились у відділі міського архіву були направлені на  розвиток архівної справи у м. Дрогобичі, Стебнику на створення відповідних умов для забезпечення збереження документів НАФ, підвищення рівня обслуговування відвідувачів.

Чат-бот Гаряча лінія