Урок-подорож «Мов багато є на світі та мені найдорожча моя»

20:58 24 Лютого 2020

По-своєму кожна
Пташина співає,
По-своєму кожен
Народ розмовляє.
У мене й народу  мого
Українська є мова чудова,
Своя, материнська.

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковане у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» – звучало у заголовку документа. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті. Возняк Ірина Ігорівна, вчитель української мови та літератури, підготувала і провела урок-подорож «Мов багато є на світі та мені найдорожча моя» у 6 класі. Учні мандрували країною Мовознавство, на кожній зупинці дізнавалися багато нового про мови світу, а також вміло демонстрували свої знання рідної мови.

Дівчина виходить і щиро промовляє:

Я – наука непроста, хоча і цікава, в королівстві слова я живу. Запрошую у мовну майстерню.

В подорож усіх вас кличу, до складних завдань.

 Тож не зрадьте, любі діти, моїх сподівань.

Шестикласники вирушають у подорож.

На станції №1 Машина часу: відправлення. Учитель повідомляє, що першим пунктом подорожі буде минуле.Ірина Ігорівна демонструє цікаве та пізнавальне відео про історію створення свята. Станція № 2 Машина часу: у дорозі-розгадування кросвордів, а ось станції №3 Машина часу: прибуття до місця призначення – провели цікаву вікторину.

На четвертій станції було найцікавіше, бо учитель запропонувала розгадати жартівливі загадки, на 5 – шестикласники довго не затрималися, як виявилось, вони справжні мастаки у розгадуванні ребусів, шоста станція показала, що учні дуже талановиті і творчі, адже з легкістю  склали цікаві сенкани про мову, а Сьома станція Машина часу: відправлення. Учитель повідомляє, що наступним пунктом подорожі буде майбутнє, школярі показали наскільки люблять мову, бо кожен підібрав для мови комплімент, а дехто навіть кілька.

Вчитель у кінці уроку наголосила: « Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу».

Перейти до вмісту