Сьогодні – Всесвітній день вишиванки: як його відзначає Дрогобич?

10:33 16 Травня 2024

Вишиванка — це не лише елемент національного одягу України, але й важлива частина української культури, яка крізь століття проносила генетичний код нашої нації. Сьогодні українці відзначають Всесвітній день вишиванки, тож вулиці наших міст та сіл рясніють яскравими та автентичними вишиваними орнаментами.

Через повномасштабну війну в країні масових заходів та святкувань з нагоди Дня вишиванки не проводять. Головний посил цього дня – одягнути вишиванку як символ своєї національної приналежності та підтримки української культури, яку не під силу знищити ворогу.

У Дрогобичі День вишиванки 2024 розпочали зі спільного фото на центральній площі міста, за участі керівництва громади, працівників головної адміністративної установи міста та небайдужих дрогобичан, які в знак підтримки свята одягли національні вишивані вбрання.

Після спільних фото перед центральним входом в Ратушу з пазлів-вишиванок склали символічну вишивану карту громади. В ній кожна частинка символізує окремий старостинський округ громади, а складені разом – єдину Дрогобицьку громаду.

Нагадуємо, локальні заходи з нагоди Дня вишиванки пройдуть сьогодні у бібліотеках громади. А відділом сім’ї та молоді реалізовується конкурс найоригінальніших фотографій у вишиванці – «День вишиванки у моїй групі». До участі в фотоконкурсі можуть долучатись студентські групи технікумів, училищ та державного педагогічного університету міста. За умовами конкурсу треба зробити світлину групи у вишиванках та опублікувати фото впродовж 16 травня на сторінці Фейсбук – День Вишиванки в Дрогобичі.

Підсумки конкурсу підведуть завтра. П’ять світлин, які отримають найбільшу кількість вподобайок у Фейсбук отримають призи. Всі ж учасники конкурсу, які опублікують фото у вишиванці, отримають сертифікати.

Перейти до вмісту