У Дрогобицькій громаді реалізовують проект «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні»

10:15 4 Травня 2023

У межах партнерства Міністерства освіти і науки України з Дитячим ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи «Спільно до навчання» в Дрогобицькій МТГ розпочато реалізацію проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».

Проєкт реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, ДУ «Український інститут розвитку освіти».  

Мета проєкту – активне залучення дітей, зокрема старшого дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти з різних причин, до дошкільної освіти з метою забезпечення їм доступу до якісної дошкільної освіти в умовах війни, сприяння набуттю дітьми компетентностей, передбачених державним стандартом дошкільної освіти; навчання педагогів та підтримка батьків.

До проєкту залучено 26 ЗДО у Львівській області, зокрема 6 закладів дошкільної освіти Дрогобицької МТГ.

Реалізація проєкту здійснюється за такими ініціативами:

Ініціатива 1 – ВзаємоДіЯ.

Ідея – взаємодія науковців, практиків та батьків задля підвищення якості освіти; методичний супровід організації освітньої діяльності з дітьми, які не відвідують заклади дошкільної освіти, у змішаному форматі.

Мета – навчання педагогів у рамках проєкту, підвищення їх кваліфікації, методичний супровід організації освітньої діяльності з дітьми.

Ініціатива 2 – ДоШкіллЯ: старт у майбутнє.

Ідея – розвиток Дитини, шлях до Школи, повага до себе – Я.

Мета – сприяти набуттю компетентностей дітьми старшого дошкільного віку

відповідно до вимог державного стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) перед вступом до школи, педагогічна підтримка батьків.

Регіональні тренерки Іванна Іваніщева, консультантка ЦПРПП ДМР та Віра Ремажевська, заступниця директора з методично-експериментальної роботи НРЦ «Левеня» надаватимуть педагогічним працівникам ЗДО підтримку з підвищення їх кваліфікації в рамках проєкту.  Також Іванна Іваніщева здійснюватиме методичний супровід організації освітньої діяльності з дітьми, які не охоплені дошкільною освітою та координуватиме проєкт у Львівській області.

18 квітня 2023 р. розпочали роботу з дітьми та їх батьками ЗДО №2 ім. отця Кирила Селецького, ЗДО №15 «Лелеченька», ЗДО № 26 «Калинка»У травні до реалізації проєкту долучаються ЗДО № 6 «Веселка», ЗДО №29 «Дюймовочка»  та переможці першої активності у проєкті, які отримають ігрове обладнання в укриття – ЗДО №13 «Казка». В червні педагоги ЗДО №28 «Берізка», ЗДО №30 «Волошка» підхоплять ініціативу та розпочнуть заняття з дітьми 5-6 річного віку, які не відвідують ЗДО. В ході проєкту всі учасники-заклади дошкільної освіти отримають ігрові групові, індивідуальні набори для роботи з дошкільниками та навчально-методичне забезпечення для освітнього процесу.

Додатково повідомляємо,  у травні буде проведено онлайн марафон вебінарів, які передбачені проєктом, для засновників, представників органів управління освітою, центрів професійного розвитку, керівників та педагогів ЗДО, батьків. Реєстрація відбудеться за відповідними посиланнями https://forms.gle/aeXSL9Z8ZCmDAGF17https://forms.gle/P8cCmFbkgHYXkXJJA.

До вебінарів можуть долучатися усі бажаючі, а не лише учасники проєкту.

На сайті МОН створено сторінку «ВзаємоДіЯ», на якій розміщується інформація, матеріали, відео, що створюються у рамках реалізації проєкту ВзаємоДіЯ.

Тож запрошуємо дітей старшого дошкільного віку, які не відвідують ЗДО до  освітньої діяльності. Педагоги ЗДО сприятимуть набуттю компетентностей дітьми старшого дошкільного віку відповідно до вимог державного стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) перед вступом до школи та забезпечать педагогічну підтримку батькам.

ЦПРПП ДМР

Перейти до вмісту