Що нового у наданні реабілітаційних послуг особам з інвалідність?

0:00 18 Серпня 2016

За ініціативи Міністерства соціальної політики України Урядом внесено зміни до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 80 (із змінами). Зокрема, доповнено категорію осіб щодо направлення та зарахування на реабілітацію. Відтепер право на надання реабілітаційних послуг матимуть не лише діти-інваліди, але й діти віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

Для отримання реабілітаційних послуг слід звертатися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання та подати такі документи:

– довідку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності;

– довідку лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) з рекомендаціями щодо проходження реабілітації в установі;

– індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікувально-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів);

– паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

– документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (паспорт – для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

– документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);

– медичну довідку (лікарський консультаційний висновок) (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);

– рекомендації територіального органу Державної служби зайнятості за результатами наданих профорієнтаційних послуг, у тому числі щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації) (за наявності).

Додатково повідомляємо, що сьогодні в Україні діє розгалужена система реабілітаційних установ. За своїм спрямуванням такі установи є медичними, соціальними, професійно-трудовими тощо. Проте такий поділ є відносним, оскільки більшість установ комплексно надають різноманітні послуги.

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради в межах своїх повноважень провадить організаційну роботу з направлення інвалідів та дітей-інвалідів  до реабілітаційних закладів всієї України, у т. ч. до Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації та обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Сонечко” (м. Стебник).

За додатковою інформацією просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: м. Дрогобич, пл. Ринок, 1, каб. 10.

Слід наголосити, що для людей, які не мають змоги прийти на прийом, існує можливість отримати необхідну інформацію в оперативному режимі, зателефонувавши за номером телефону: 41-06-14.

Управління праці та соціального захисту

Перейти до вмісту