Пільги у сфері працевлаштування для учасників АТО: що нового?

17 Серпня 0:00

Для працедавців, які створюють нові робочі місця і приймають на них безробітних з числа учасників антитерористичної операції, з’явилася можливість отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску. Про це йдеться у Законі України № 1436-YIII «Про внесення змін до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», що набуває чинності 30 серпня поточного року.

На відшкодування ЄСВ можуть розраховувати фірми та компанії, а також приватні підприємці, які не мають заборгованості зі сплати страхових внесків, не є банкрутами і проти них не порушена справа про банкрутство. Компенсація виплачується упродовж 12 місяців з дня працевлаштування безробітного, при цьому термін забезпечення його роботою повинен бути не меншим як два роки.

До підписання вищезазначеного Закону право на компенсаційні виплати у разі працевлаштування учасників АТО мали виключно суб’єкти малого підприємництва, що вели діяльність у пріоритетних видах економічної діяльності та створювали для безробітних нові робочі місця, – наголосив директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Б. Волошин. – Внесені до чинного законодавства зміни дозволять збільшити число працевлаштованих учасників збройного протистояння. Адже завдяки новаціям значно розширюється коло підприємств, які, забезпечуючи новими місцями праці тих, хто на сході відстоював цілісність нашої країни, зможуть претендувати на отримання упродовж року державних преференцій у вигляді повернення витрат зі сплати ЄСВ.

Богдан Волошин також зазначив, що станом на 01.08.2016 року допомоги у працевлаштуванні потребували 56 колишніх воїнів, котрі визнані безробітними. Загалом упродовж січня-липня цього року за посередництва Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості роботу шукали 115 безробітних з числа демобілізованих армійців. Завдяки докладеним зусиллям 27 з них вдалося забезпечити трудовою діяльністю. Примітно, що 11 учасників АТО, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, поповнили лави підприємців-початківців. Ще 26 осіб залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, а 12 – охоплено професійним навчанням.

Дрогобицький міськрайонний ценр зайнятості

Чат-бот Гаряча лінія