Роман Ілик розповів працівникам галузі охорони здоров’я Дрогобича про перспективи медичної реформи. ФОТО

Вівторок, 5 Вересень 2017

У понеділок, 4 вересня, у приміщенні Дрогобицької міської поліклініки, за ініціативи міського голови Дрогобича Тараса Кучми, відбулася зустріч заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика з представниками медичної галузі Дрогобича.

Участь у зустрічі взяли також заступник міського голови Василь Качмар та начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба.

В ході зустрічі з медиками Тарас Кучма наголосив на важливості медичної реформи, адаптаційних процесах та створенні умов для надання якісних послуг пацієнтам.

Як зазначив міський очільник, зустріч було організовано для того, щоб медичні працівники з перших вуст отримали інформацію про перспективи медичної реформи.

Відтак з презентацією медичної реформи виступив заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик. Насамперед урядовець зазначив, що 72% українців підтримують медичну реформу, що своєю чергою є стимулом до її проведення.

За словами Романа Ілика, медична реформа розрахована на 5 років, 3 з яких є ключовими.

За допомогою реформи у медичній галузі передбачено зміни у ключових напрямках: - Громадське здоров’я; - Страхова модель фінансування; - Первинна ланка; - Доступні ліки.

Загалом медична реформа передбачає зміну моделі фінансування системи охорони здоров’я. У 2018 році передбачено початок змін на первинній ланці. Відтак, у 2019 році відбудуться зміни на вторинній ланці, а саме: впровадження оплати за надану медичну послугу пацієнту за єдиним тарифом.

У 2020 році передбачається перехід системи охорони здоров’я на прямі оплати від Національної служби охорони здоров’я України лікарям та медичним установам усіх напрямків спеціалізації. Відтак державні гарантії оплати наданих пацієнтам медичних послуг та лікарських засобів за рахунок коштів держбюджету будуть здійснюватися за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

До слова, місто Дрогобич є одним з передових міст, які вже провели низку першочергових заходів щодо впровадження новітньої реформи, а Міністерством вони проводитимуться лише у 2018 році.

Також Роман Ілик наголосив, що пільги, які вже існують у сфері медичного обслуговування, залишаються чинними та реалізуються у відповідності до тих законів, якими вони впроваджені.

Важливою темою, яку намагатимуться вирішити проведенням цієї реформи є самолікування громадян. В контексті цього планується впорядкувати перелік ліків, які є ефективними для лікування. Також заплановано вдосконалити систему закупівлі медикаментів, та врегулювати цінову політику.

Щодо Урядової Програми «Доступні ліки», за словами урядовця, цього року державою виділень близько пів мільярда гривень. До слова, Дрогобичу було виділено півтора мільйона. Наступного року планують передбачити фінансування Програми на суму 1 мільярд гривень. Відтак буде збільшено перелік нозологій та асортимент безкоштовних медикаментів. Особливістю цієї програми, станом на сьогодні, є те, що участь аптечних закладів, пацієнта і фармацевтичного виробника у програмі є добровільною.

На завершення презентації Роман Ілик розповів про підтримку впровадження реформи Світовим банком та іншими донорами. Зокрема, за сприяння якого у Дрогобичі відкрили Міжрайонний скринінговий центр.

Зі свого боку заступник міського голови Василь Качмар та начальник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба інформували заступника міністра про ті впровадження, які відбуваються у медичній галузі міста, а саме: переведення закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства, закупівля і встановлення нового обладнання за рахунок коштів меценатів, в т.ч. за підтримки МОЗу, запровадження системи електронної черги. Щодо останнього впровадження, то Роман Ілик позитивно відзначив таку новацію, оскільки електронні системи сприятимуть отриманню реальних даних та показників у галузі охорони здоров’я.

На завершення зустрічі Роман Ілик поспілкувався з медиками й надав відповіді на поставлені запитання.