П’ять питань для призначення – нові умови допомоги одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

15:18 10 Вересня 2020

Як відомо, з 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами. До Вашої уваги огляд питань щодо виплати державної соціальної допомоги.

❓1.Який період доходів необхідно враховувати для призначення допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям?

✅Період, за який враховується дохід становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги

👉 Січень ➡️ ІІ та ІІІ квартали
👉 Лютий ➡️ ІІІ та IV квартали
👉 Березень ➡️ III та IV квартали
👉 Квітень ➡️ III та IV квартали
👉 Травень ➡️ IV та І квартали
👉 Червень ➡️ IV та І квартали
👉 Липень ➡️ IV та І квартали
👉 Серпень ➡️ І та ІІ квартали
👉 Вересень ➡️ І та ІІ квартали
👉 Жовтень ➡️ І та ІІ квартали
👉 Листопад ➡️ ІІ та ІІІ квартали
👉 Грудень ➡️ ІІ та ІІІ квартали

❓2. Склад сім’ї заявника визначається на момент звернення за державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям (державною допомогою на дітей одиноким матерям) чи на початок періоду, за який враховуються доходи?

✅Склад сім’ї заявника визначається на дату звернення за державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям (державною допомогою на дітей одиноким матерям).

❓3. Як визначати тримісячний період роботи (навчання, служби) – три календарних місяці або 90 днів (сумарно за весь період)?

✅Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається, зокрема, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи, сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців. Відомості про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надаються Пенсійним фондом України в порядку інформаційного обміну. За кожен місяць відображається відмітка про сплату внесків. Ці відомості містять позначку про сплату внесків „Так” або „Ні”. Таким чином, за результатами обміну інформацією з Пенсійним фондом України має бути підтверджена сплата ЄСВ сумарно за будь-які три місяці за період, за який враховуються доходи.

❓4. Чи враховується житлова субсидія, якщо заявник не є її одержувачем, а лише входить до складу зареєстрованих осіб?

✅Житлова субсидія враховується в доходи особі, яка є її отримувачем. Тобто у зазначеному випадку заявнику, який не є її отримувачем, житлова субсидія в доходи не враховується.

❓5. У якому розмірі враховується дохід особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи або особою, яка досягла 80-річного віку та отримує щомісячну компенсаційну виплату, призначену відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”?

✅У таких випадках включається дохід у розмірі 0,5 розміру мінімальної заробітної плати.

Перейти до вмісту