Небезпека довкіллю та об’єктам магістральних трубопроводів: спалювання сухостоїв може призвести до екологічних катастроф

10:45 14 Березня 2024

Із початку року на території Львівської області зафіксовано 190 пожеж сухої трави, які знищили більше 30 га. Дрогобиччина не виняток. Сухостій палять на приватних територіях, у лісах, полях, поблизу водойм тощо.

На сполох б’ють не лишень надзвичайники, яким додається клопотів, але й екологи, медики та адміністрація АТ «Укртранснафти», а саме ЛВДС «Дрогобич». Уся річ у тому, що на території Дрогобицької громади проходить низка магістральних нафтопроводів. Тож зважаючи на численні підпали сухої трави та чагарників – у зоні небезпеки території із ділянками нафтопроводу, що закріплені за ЛВДС «Дрогобич», що становить неабияку небезпеку.

Зважаючи на це адміністрація АТ «Укртранснафти», а саме ЛВДС «Дрогобич»  звертаються із проханням до усіх свідомих мешканців Дрогобицької територіальної громади – пам’ятати, що розведення вогню поза спеціально обладнаними місцями, а також спалювання сухої рослинності та поживних рештків на територіях поблизу об’єктів магістральних нафтопроводів АТ «Укртранснафта» – суворо заборонено.

Окрім цього, зважаючи на зростання кількості пожеж в екосистемах, Дрогобицьким районним управлінням ГУ ДСНС України у Львівській області створено чотири рейдові групи, які моніторять ситуацію щодо пожеж на Дрогобиччині та виявляють порушників.

До роботи рейдових груп надзвичайники залучають як особовий склад (в кожній групі працює 9 осіб) так і безпілотні літаючі апарати, які допомагають моніторити ситуацію на відкритих територіях та виявляти пожежі.

У Дрогобицькій територільній громаді найчастіше пожежі фіксують у районі вулиць Наливайка та Коновальця, а також у межах сіл Болехівці, Раневичі, Лішня та інші.

Рятувальники стверджують – дим, що потрапляє від спалювання сухостою у повітря містить діоксини, бензопірени, карцерогенні сполуки, чадний газ. Люди, які часто дихають забрудненим повітрям, можуть страждати від бронхіту, астми, тонзиліту. Також підвищується ризик виникнення ракових пухлин. Від пожеж в екосистемах страждають звірі та птахи.

Надзвичайники нагадують – підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу: для громадян від – 3 060 грн до 6 120 грн, для посадових осіб – 15 300 грн до 21 420 грн.

Що робити, якщо стали свідком підпалу трави? 

– у випадку виявлення підпалу сухої трави чи чагарників телефонуйте «101»;

– викличіть на місце події поліцейських (102). Правоохоронці повинні приїхати та зафіксувати порушення закону;

– сфотографуйте порушення.

І пам’ятайте –  суху траву та гілки слід не спалювати, а закопувати. Таким чином не страждатиме довкілля і все живе навколо.

Перейти до вмісту