Ми нашу мову збережемо, Коли ми – Україна!

11:46 20 Лютого 2020

Рідне слово. Що може бути миліше, рідніше? Воно мелодійне, ласкаве, ніжне, багате. Воно порадник і вчитель тим, хто його любить, шанує, і суддя тим, хто зневажає. Говорити про мову – це говорити про найдорожче, найсвятіше, про те, що увібрали  в серце разом із бабусиною казкою, з молоком матері…

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, який в усьому світі відзначають 21-го лютого, учителі української мови та літератури, організатори учнівської молоді міст Дрогобича та Стебника, представники товариства «Просвіта» зібралися на вже традиційне свято рідного слова «Ми нашу мову збережемо, Коли ми – Україна!». Цього року  поважну аудиторію гостинно вітали в актовій залі ліцею №2. З вітальним словом до присутніх звернулася методист відділу освіти Ольга Яремко. Вона акцентувала увагу на важливості вивчення і боротьби за чистоту материнського слова, бо тільки від порога рідної мови ми можемо виходити на широкі магістралі світу.

Цікавими розповідями поділилися з присутніми гості свята. Як і в минулі роки, завітав на зібрання відомий журналіст, краєзнавець Роман Пастух, який привідкрив свої видавничі плани, прочитав поезії зі своїх найновіших збірок. Голова міськрайонного осередку товариства «Просвіта» Юрій Модрицький згадав сумні й курйозні випадки, які траплялися з ним при спілкуванні українською мовою в російськомовному центрі та сході України, закликав присутніх активніше долучатися до роботи товариства «Просвіта».

Особливо щиро вітали в залі активну просвітянку, союзянку, колишню вчительку математики з неабияким талантом літератора Катерину Босак. Виросла п. Катерина далеко від України, бо походить із сім’ї репресованих. Усе пережите й переболене вона старається викласти в поетичних рядках, кращі з яких увійшли в збірку поезій «Думок багато – істина одна».

Чудовою літературно-музичною композицією привітали гостей господарі оселі – учні ліцею №2. Звучали вірші про мову у виконанні Катерини Колодій, Дениса Курила, Марини Попруженко, Марії Гой, Адріани Пінчак, Анни-Марії Золотухіної, Насті Овчаренко. Пісні про мову заспівали ансамблі дівчат молодших і старших класів. Потужний заряд патріотизму подарував присутнім зразковий ансамбль пісні і танцю «Калиновий цвіт».

Доля української мови залежить тільки від нас. Від того, як буде рідне слово бриніти в нашій душі. Пам’ятаймо про це повсякчас.

Ігор Качмарик, учитель української мови ліцею №2

Перейти до вмісту