Дрогобицька ОДПІ: Податок на прибуток у 2017 році

0:00 26 Січня 2017

Начальник відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати Дрогобицької ОДПІ Ірина Мураль у зв’язку із змінами в адмініструванні податку на прибуток провела ряд тренінгів з платниками цього податку.

Ірина Мураль звернула увагу платникам на наступне: – для неприбуткових організацій, які не є платниками податку на прибуток підприємств, встановлено річний податковий період щодо подання звітності (пп. 133.4.7 п.133.4 ст. 133 Податкового Кодексу України – далі ПКУ); – ставка податку на прибуток підприємств залишилась без змін – 18 %; – з 2017 року втратила чинність норма, встановлена пп. 137.6 ст. 137 ПКУ, відповідно до якої зменшувався податок на прибуток підприємств на суму нарахованого податку на нерухоме майно в частині нежитлової нерухомості. Проте, при розрахунку податку на прибуток за 2016 рік підприємства зможуть віднести до витрат нарахований податок на нерухоме майно в частині нежитлової нерухомості та зменшити податок на прибуток на його суму згідно з п. 45 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ; – починаючи з 2017 року нематеріальні активи визначаються відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 8; – відбулися зміни в порядку нарахування амортизації основних засобів та нематеріальних активів. Так, з 2017 року:

фінансовий результат до оподаткування збільшуватиметься: • на суму бухгалтерських витрат на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих основних засобів (далі – ОЗ) та нематеріальних активів; • на суму бухгалтерської залишкової вартості окремого об’єкта невиробничих ОЗ або невиробничих нематеріальних активів, у разі ліквідації або продажу такого об’єкта;

фінансовий результат до оподаткування зменшуватиметься: • на суму первісної вартості придбання або виготовлення окремого об’єкта невиробничих ОЗ або нематеріальних активів та витрат на їх ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення, у тому числі віднесених до витрат відповідно до П(С)БО або МСФЗ, у разі продажу такого об’єкта невиробничих ОЗ або нематеріальних активів, але не більше суми доходу (виручки), отриманої від такого продажу.

Податкову амортизацію ОЗ та нематеріальних активів слід розраховувати виходячи з вартості ОЗ та нематеріальних активів без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.

З 1 січня 2017 р. не підлягатимуть амортизації та проводитимуться за рахунок відповідних джерел фінансування активи, що не підлягають амортизації відповідно до П(С)БО або МСФЗ, а також: • вартість гудвілу; • витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих ОЗ, невиробничих нематеріальних активів; • витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих ОЗ, невиробничих нематеріальних активів.

На наступній зустрічі буде розглянуто питання прискореної амортизації основних засобів.

Дрогобицька ОДПІ

Перейти до вмісту