Стежками Бруно Шульца: у Дрогобичі стартував ХІ Міжнародний Шульцфест

15:32 8 Липня 2024

8 липня у Дрогобичі розпочався ХІ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца, церемонія відкриття якого відбулась у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича.

Щорічно учасниками фестивалю стають письменники, поети, науковці, люди культури та мистецтва, відомі постаті не лише в Україні, а далеко за її межами.

Модератором урочистого відкриття виступила керівниця Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, директорка Міжнародного Шульцфесту у Дрогобичі, доцентка Віра Меньок.

Раді вітати сьогодні усіх поціновувачів творчості Бруно Шульца. У ці дні ми збираємось, щоб вшанувати величезний внесок видатного письменника у світову літературу. Фестиваль Бруно Шульца став особливою подією для всіх, хто цінує його творчість та неперевершений талант. Шульцфест відомий в Україні та поза її межами, він став однією з найбільш упізнаваних візитівок Дрогобича. Бруно Шульц – це не лише ім’я письменника, це символ творчої магії, яка перетворює звичайне в особливе, а просте в унікальне. В його творчості ми знаходимо чарівність фантазії, глибину душі та багатство мови, що відкривають нам нові горизонти розуміння світу. Його твори — це вічна гра думок, справжня естетична насолода для тих, хто шукає сенс і красу в кожному рядку. У ці дні Бруно Шульц єднає дві країни: Україну та Польщу. Саме ці два народи сьогодні міцно об’єднані у боротьбі з єдиним ворогом. Ворогом, який пішов війною не лише проти України, а проти цілого світу. І наші воїни від цього зла захищають не лише людей та землі, а й українську культуру. А ми в свою чергу, маємо все зробити, щоб культура наших народів, яку об’єднує Бруно Шульц була захищена, щоб вона могла процвітати та передавати її наступним поколінням”, – привітав присутніх Тарас Кучма.

Серед почесних гостей на цьогорічний фестиваль до Дрогобича завітали багаторічні друзі та партнери нашої громади – голова правління Краківського водоканалу Пйотр Зєнтара, віцепрезидент правління Павел Сендерек та члени правління — Катажина Яхимська та Маріуш Шубра.

Привітати присутніх із відкриттям фестивалю також були запрошені ректорка Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Валентина Бодак, директор Польського інституту в Києві Ярослав Годун, професор Краківського педагогічного університету імені комісії національної освіти Павел Прухняк, а також Консул Генерального Консульства Польщі у Львові Матеуш Натковський.

Під час Фестивалю поціновувачі прекрасного та творчості Бруно Шульца матимуть змогу послухати та зустрітись з Ришардом Криніцьким, Юрієм Андруховичем, Юрком Прохаськом, Павелом Прухняком, кс. Альфредом Вєжбіцьким, Юрієм Винничуком, Остапом Сливинським, Яцеком Подсядло, Томашем Ружицьким, Боґумілою Бердиховською, Олександром Бойченком, Григорієм Семенчуком, Адамом Міхніком, Ґжеґожем Ґауденом, Оленою Рибкою, Катажиною Кучинською-Кошани, Наталею Ткачик, Кшиштофом Чижевським, Влодком Кауфманом, Олександром Ірванцем, Данилом Ільницьким та іншими нашими дорогими учасниками.

ХІ Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі триватиме до 13 липня. Щоденно у програмі відбуватиметься багато цікавих літературних та мистецьких заходів за участі відомих культурних діячів.

Перейти до вмісту