До уваги споживачів комунальних послуг: правила поводження з побутовими відходами

10:45 12 Січня 2024

Відповідно до Закону України «Про управління відходами» основними цілями державної політики у сфері запобігання утворенню та управлінню відходами є захист здоров’я людей та навколишнього природного середовища від негативного впливу відходів, здійснення заходів у сфері управління відходами без загрози здоров’ю людей та спричинення шкоди навколишньому природному середовищу.

Відповідно до ст. 1 Закону утворювачами відходів є фізичні та юридичні особи, в результаті діяльності яких утворюються відходи.

Згідно ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані укласти договір про управління побутовими відходами з виконавцем послуги з управління побутовими відходами.

Відповідно до ч.2 ст. 31 Закону України «Про управління відходами» утворювачі побутових відходів зобов’язані:

1) укладати договори з виконавцем послуги з управління побутовими відходами та вносити у встановленому порядку плату за послугу з управління побутовими відходами;

2) забезпечувати передачу побутових відходів до системи управління побутовими відходами, а побутові відходи, на які поширюється розширена відповідальність виробника, – до системи приймання або роздільного збирання, створеної організаціями розширеної відповідальності виробників;

3) забезпечувати у встановленому порядку роздільне збирання відходів за наявності об’єкта оброблення відходів.

Заборонено викидати в контейнера для побутового сміття вибухонебезпечні предмети, побічні продукти тваринного походження (туші тварин та їх частини, органи сільськогосподарських тварин і птиці, диких тварин, туші жуйних тварин та їх частини, у тому числі шкіра та її обрізки, роги і копита тощо), небезпечні відходи, медичні відходи, кроновані гілки дерев, зібране листя та скошену траву.

Сміття необхідно викидати тільки в спеціалізовані контейнери, заборонено забруднювати територію контейнерних майданчиків будь-яким сміттям, в тому числі, великогабаритними відходами (меблі, побутове обладнання, гілки дерев тощо), ремонтними відходами (залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, що утворилися під час переобладнання, перепланування або поточного ремонту у житловому будинку, квартирі), відходами будівництва і знесення (утворилися внаслідок діяльності з капітального ремонту, будівництва або знесення будівель і споруд), заборонено створювати стихійні сміттєзвалища.

Відповідно до ст. 26 Закону до повноважень виконавчих органів міських рад у сфері управління відходами належить визначення у встановленому порядку суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів. Так, в межах Дрогобицької міської територіальної громади суб’єктом господарювання, що надає послуги з збирання та перевезення побутових відходів, визначено КП «Комунальник» ДМР.

Вивіз великогабаритних і ремонтних відходів, гілля, листя, трави можна окремо замовити в КП «Комунальник» ДМР.

За додатковою інформацією просимо звертатись в КП «Комунальник» ДМР за адресою: м. Дрогобич, вул. Пилипа Орлика, 15. Телефон для довідок: 0675757062.

Перейти до вмісту