У засвіти відійшов Адам Хлопек, голова Спілки вчителів-полоністів в Україні

10:29 12 Січня 2024

11 січня на 71 році життя помер Адам Хлопек – голова Спілки вчителів-полоністів в Україні, педагог і популяризатор польської освіти та культури, кавалер Командорського хреста Ордену відродження Польщі, удостоєний відзнаки «За заслуги перед містом Дрогобичем».

Про непоправну втрату повідомив Загальноукраїнський координаційно-методичний центр вивчення польської мови та культури у Дрогобичі.

Усе своє життя Адам Хлопек присвятив розбудові польської освіти в Україні, культурному розвитку Дрогобиччини, збереженню національної та історичної пам’яті про свою малу батьківщину та плеканню польсько-української дружби. Серед його незліченних освітніх заслуг – заснування Польської суботньої школи Святої Королеви Ядвіги в Дрогобичі, а згодом за її зразком – цілої мережі суботніх шкіл в Україні, створення громадської організації «Спілка вчителів-полоністів в Україні» та її відділів в інших регіонах, заснування Загальноукраїнського координаційно-методичного центру вивчення польської мови та культури у Дрогобичі.

Також Адам Хлопек був членом правління Федерації польських організацій в Україні, членом Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України, керівником Дрогобицької філії Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.

Саме завдяки його зусиллям у Дрогобичі відремонтували будівлю, в якій зараз розташований Загальноукраїнський координаційно-методичний центр вивчення польської мови та культури.

Адам Хлопек – автор багатьох публікацій про польську мову, польську освіту в Україні та історію Дрогобиччини.

Він був великим поборником повернення католикам костелів, захоплених комуністичною владою. Сприяв відновленню багатьох римо-католицьких храмів. Особливо дбав про старе кладовище на вулиці Трускавецькій у Дрогобичі. Сприяв упорядкуванню цвинтаря, реставрації багатьох цінних надгробків, інвентаризації та створенню пантеону великих поляків в одній із каплиць. А також саможертовно займався благочинністю.

Керівництво міста на чолі із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, його заступники, депутатський корпус, виконавчий комітет висловлюють щирі співчуття рідним, близьким та усім, хто знав та поважав Адама Хлопека. До слів співчуття приєднується і голова Акціонерного товариства «Краківський водоканал» – Пйотр Зєнтара, добрий приятель та партнер Адама Хлопека.

Поділяємо Вашу скорботу і у цей важкий час висловлюємо Вам, Вашим рідним та близьким щирі співчуття. Нехай добрий, світлий спомин про Адама Хлопека назавжди залишиться у серцях рідних, близьких, колег, партнерів та усіх, хто знав, любив та шанував пана Адама.

Хай душа померлого знайде вічний спокій, а Господь прийме Його, де праведні спочивають!

Вічна пам’ять!

Перейти до вмісту