Чи вдасться остаточно видворити стихійних торговців з вулиці Ковальської — залежить не лише від влади, але й від громади міста Дрогобича. ФОТО

Вівторок, 5 Вересень 2017

У вівторок, 5 вересня, у Дрогобичі на вулиці Ковальській спільними зусиллями представників відділу економіки виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, працівників поліції та Муніципальної варти було проведено рейд щодо вивільнення вулиці від стихійної торгівлі. В ході рейду так званим торговцям вкотре було запропоновано перейти у місця відведені для торгівлі: критий ринок, молочний ринок, площадки на вулиці М. Грушевського та В. Великого.

Після того як поліції та Муніципальній варті вдалося очистити перехрестя вулиць Ш. Алейхема та Ковальської від стихійної торгівлі, частина торговців організували пікет на вулицях Лесі Українки та Івана Мазепи. Щодо цього пікету, то присутні активісти, які проти стихійної торгівлі на вулиці Ковальській, вдало зазначили, що до стихійних пікетувальників долучилися особи, які позиціонують себе з активістами та представниками громадськості і постійно беруть активну участь у таких пікетах. Однак пікет тривав недовго, оскільки дії стихійних торговців засудили як водії автотранспорту, так і перехожі дрогобичани. Варто зазначити, що оперативно під час стихійного пікету спрацювала поліція, яка запобігла заторам на вулиці Лесі Українки та Івана Мазепи.

Завершився спільний рейд роз’яснювальними бесідами з торговцями. В другій половині дня на частині вулиці Ковальської, на перехресті «вул. Ковальської – вул. Ш. Алейхема», а також на території біля фонтану було помітно поодиноких торговців, які далі продовжували свою щоденну справу.

Нагадаємо, 13 серпня 2016 року на вулиці Ковальській було розпочато ремонті роботи, які мали завершитися повною ревіталізацією вулиці. Передбачалося, що оновлену вулицю відкриють до 926-ї річниці Дня міста. Оскільки її включили до переліку пішохідних зон, то окрім зони відпочинку на цій вулиці мали відбуватися тематичні ярмарки та атракції. Однак із запланованих робіт вдалося виконати лише частину, оскільки гуманні заходи (створення альтернативних місць торгівлі, проведення інформаційних кампаній, притягнення до адміністративної відповідальності) боротьби зі стихійною торгівлею не дали жодного результату.

На фото: Проект вулиці Ковальської

Станом на сьогодні на вулиці Ковальскій залишається облаштувати клумби, лавки. Також необхідно відновити частину бордюрів, помітно пошкоджених  стихійними торговцями за період 2016 року, які заради власної справи не гребують нічим.

Більше того, аналізуючи ситуацію на вулиці Ковальській, очевидно, що стихійну торгівлю провадять мешканці навколишніх сіл, які не сплачують жодного офіційного податку. Окрім цього, після себе вони залишають численні купи сміття, глини та відходів городини. А найбільшою небезпекою цієї торгівлі є тотальне недотримання санітарних норм, яке відбивається на здоров’ї покупців.

Невдоволені таким ставленням до найстарішої вулиці Дрогобича й мешканці міста, які висловлюють своє обурення у коментарях в соціальних мережах та зверненнях на адресу влади міста.

Проти стихійної торгівлі виступають й торговці, які сумлінно сплачують податки та реалізовують свою продукцію як в приміщенні ринку «Молочний рай», так і в овочевому ринку.

Тому однією з підстав сьогоднішнього рейду була позиція мешканців Дрогобича, зокрема центральної частини міста, та побажання молоді, яка виступають за те, щоб вулиця Ковальська набула вигляду пішохідної зони.

Однак, основною причиною вивільнення вулиці Ковальської від стихійної торгівлі стало рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 15 червня 2017 року «Про облаштування благоустрою прилеглої території перехрестя вулиць Ковальської та Шолома-Алейхема зі встановленням скульптури «Воїну – учаснику АТО»», яке було прийнято на підставі прохання союзу ветеранів АТО.

На фото: Проект "Воїну - учаснику АТО"

Отож, підсумовуючи вище наведені факти, очевидно, що за підтримки громади все ж таки розпочату справу вдасться довести до кінця і невдовзі дрогобичани отримають сучасну пішохідну зону на одній із найстарших вулиць міста.

На фото: Вулиця Ковальська станом на 13 серпня 2016 року

На фото: Вулиця Ковальська станом на 5 вересня 2017 року

На фото: Ринок "Молочний рай" станом на 5 вересня 2017 року

На фото: Овочевий ринок станом на 5 вересня 2017 року

На фото: Проект та скульптура "Воїну - учаснику АТО"