Через Дрогобицьку громаду французькі партнери відкривають індустріальний потенціал України

16:02 6 Жовтня 2023

Минулого тижня під час робочого візиту у Францію, офіційна делегація з Дрогобича на чолі з міським головою Тарасом Кучмою мала змогу ознайомитись із виробничою сферою міста Сабле-сюр-Сарт. Також під час візиту сторонами було закладено фундамент для проведення спільного економічного форуму.

Так, делегація ознайомилась із процесом роботи фермерського господарства (Ferme des Roussets à Juigné) та компанії Buisard, яка займається виробництвом кабін для сільськогосподарської, транспортно-розвантажувальної та спеціальної техніки.

Для делегації було проведено екскурсію фермою, де утримують чотири тисячі курей, а також кілька корів та биків. Для худоби створюють найбільш природнє середовище перебування та вигулу, а для курей розроблений навіть стандарт якості. У свою чергу делегація мала змогу розповісти французьким партнерам про створення та діяльність комунального підприємства «Тарком».

Машинобудівна компанія Buisard починала свою діяльність із виробництва хомутів для коней, які дозволяли фермерам тягнути плуги до поля.

Згодом коней замінили звичайні трактори. Першу кабіну сільськогосподарського трактора з листового металу було виготовлено в 1959 році.

Зараз щоденне виробництво становить від 120 до 125 кабін. У 2022 році компанія створила стратегічний альянс із фінською групою Fortaco, отримавши новий вимір та погляд у майбутнє.

Як зазначив під час зустрічей очільник громади Тарас Кучма, до України зараз приїжджають багато представників міжнародних компаній, знайомляться з роботою наших підприємств та індустріальних парків. Зокрема через Дрогобицьку громаду французькі партнери мажуть по-іншому відкрити для себе Україну та її індустріальний потенціал.

– Дрогобич, який в минулому був потужним промисловим центром, продовжує приваблювати міжнародних партнерів та бізнес, який прагне перемістити до нас свої виробничі потужності чи відкрити нові представництва. Із початком повномасштабного вторгнення до Дрогобицької громади релокувало 18 підприємств. Наше управління інвестицій та економічного розвитку надає релокованому бізнесу повний супровід. Тому маємо гарні напрацювання в цьому напрямку. Дві наші громади можуть об’єднати свій досвід, напрацювання та організувати потужний українсько-французький економічний форум, – зазначив Тарас Кучма.

За результатами зустрічі сторони напрацьовують план та створюють робочі групи для організації майбутнього форуму на теренах Дрогобиччини.

Окрім цього, під час перебування у Франції делегація відвідала місто Ле-Ман та мала змогу поспілкуватись із професором онкологом-радіотерапевтом Фабрісом Деніпро процедуру радіотерапії. Зокрема делегації розповіли про роботизовану технологіюстереотаксичної хірургії КіберНіж (CyberKnife), яка дозволяє лікувати рак і доброякісні пухлини в різних частинах тіла без хірургічного втручання, амбулаторно, безболісно та з можливістю якомога швидшого повернення до звичного ритму життя.

КіберНіж особливо підходить для лікування пухлин, розташованих у важкодоступних для хірургічного втручання місцях, таких як головний і спинний мозок, підшлункова залоза, нирки, а також в інших місцях тіла пацієнта. Сеанс такої процедури триває 25-30 хвилин. Зазвичай пацієнту роблять три сеанси. У 9 випадках з 10 пухлина щезає повністю.

Перейти до вмісту