У Ратуші відбувся одноденний семінар на тему «Громадський бюджет: Запрошення до діалогу». ФОТО

25 Березня 0:00

IMG_7111

У п’ятницю, 24 березня, у Ратуші відбувся одноденний семінар на тему «Громадський бюджет: Запрошення до діалогу».

За запрошенням КУ «Інститут міста» з робочим візитом до Дрогобича прибули представники фонду ПАУСІ Черкаської та Львівської міських рад: Леонід Донос, Роман Жовнір та Дзвеніслава Челепіс, які займалися впровадженням громадського (партиципаторного) бюджету в місті Черкаси. Власне вони і виступили модераторами семінару.

Розпочався семінар з вітального слова міського голови Дрогобича Тараса Кучми, який зазначив, що тема формування «громадського» бюджету не є новою для керівництва міської ради, адже в Дрогобичі запроваджено чимало систем та сервісів, за допомогою яких громадськість має змогу контролювати витрати з міського бюджету.

«Наше завдання полягає у залученні громади до бюджету участі, або так званого партиципаторного бюджету, та удосконалити те, що вже напрацьовано. Адже запровадження такого бюджету дозволить посилити діалог з жителями міста та максимально враховувати їхню думку щодо формування бюджету міста Дрогобича.», — зазначив Тарас Кучма.

У рамках семінару учасники мали змогу ознайомитися з досвідом не лише українських, а й іноземних міст щодо активізації участі громадян у прийнятті рішень, методологією реалізації громадського (партиципаторного) бюджету.

Також учасниками зустрічі відбулося обговорення основних принципів і механізмів співпраці громадськості та міської влади у реалізації зазначеної форми участі.

Нагадаємо, 1 березня 2017р. відбулося підписання Меморандуму про співпрацю щодо запровадження партиципаторного бюджету у 2017 році між Дрогобицькою міською радою, в особі міського голови Тараса Кучми, та Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ, в особі заступника директора Констянтина Плоского. Вперше партиципаторний бюджет запровадили у сусідній Польщі.

Семінар проведено у рамках Проекту «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», який реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), що впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади.

IMG_7090

IMG_7091

IMG_7095

IMG_7096

IMG_7099

IMG_7101

IMG_7103

IMG_7104

IMG_7106

IMG_7107

IMG_7108

IMG_7109

IMG_7111

IMG_7113

IMG_7114

IMG_7115

Чат-бот Гаряча лінія