Звернення Дрогобицької міської ради від 17 лютого 2017 року

16:59 17 Лютого 2017

Президентові України
Петру Порошенку
Голові Верховної Ради України
Андрію Парубію
Міністру оборони України
Степанові Полтораку

Звернення

У зв’язку з військовими діями на сході України та постійною агресією московсько-окупаційних військ ї їх намаганням військовим шляхом окупувати якомога більше земель, ми спостерігаємо активне відновлення обороноздатності нашої держави та створення Українського війська. Формування відчайдушних добровольчих батальйонів, жертовна відданість волонтерів та злагоджені дії ЗСУ не лише надійно обороняють українські землі, але й змушують ворога відступати із загарбних територій. Однак, для повноцінного формування Української армії необхідні не лише кількісно-особовий склад та зброя, вагому роль у цьому відіграють нормативні документи, українська термінологія, які формують власне Українське військо на віковичних традиціях нашої держави, що корінням сягає давньої України-Русі.
Пропонуємо Вашій увазі монографію «Нариси з історії української військової термінології» доктора філологічних наук, професора кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Яремка Ярослава Петровича.
Книга рекомендована до друку вченою радою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (протокол №10 від 20 вересня 2012 р.), рекомендована Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для слухачів, курсантів та студентів вищих навчальних закладів (Лист № 1/11 – 7870 23.05.2014). Ця наукова праця отримала позитивні відгуки у фахових виданнях (науково-теоретичний журнал «Українська мова» Інституту української мови НАН України, 2013 р. – № 4 (48). – С.158-161; газета «Літературна Україна», 15 серпня 2014 р. – № 31 (5510). – С.5), на зустрічі за круглим столом 2 жовтня 2013 р. представників освіти, військовиків, органів влади та громадських організацій, які спеціалізуються в українськомовній проблематиці, військовій справі та процесі національно-патріотичного виховання (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9).
Значення монографії Ярослава Яремка виходить за власне лінгвістичні межі. Вона сприяє не тільки відновленню українськості в національній військовій термінології як засобі утвердження українськомовних військових Статутів, а висвітлює на широкій дослідницькій основі (різноманітні словники, військові видання – як малодосліджені, так і раритетні, пов’язані з національно-визвольними змаганнями) шлях українства до свободи і незалежності, скріплює національну ідентичність, служить джерелом збереження історичної пам’яті. «Завдяки історичній пам’яті, – наголошував М.Грушевський, – людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою».
Вважаємо, що ця вельми актуальна наукова праця повинна «працювати»: вона має бути використана насамперед для відбудови Українського війська, широко представлена в українських бібліотеках, військових навчальних закладах, військових частинах, у кожного українського офіцера.
Просимо Вашого сприяння в активному використанні, поширенні праці «Нариси з історії української військової термінології» проф. Ярослава Яремка і забезпеченні відповідного накладу книжки.

Прийнято на ХVІІ сесії Дрогобицької міської ради 17 лютого 2017 року.

З повагою

Міський голова Т.Кучма

Перейти до вмісту