Зберегти історико-архітектурну спадщину — одне з ключових завдань громади та влади міста Дрогобича. ФОТО

0:00 25 Липня 2017

У вівторок, 25 липня, у міській раді відбулася нарада з питань охорони культурної спадщини. Участь у нараді взяли фахівці структурних підрозділів міської ради, історики, краєзнавці, депутати, активні дрогобичани. Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови Василя Качмара.

В ході наради було озвучено низу архітектурних об’єктів, які потребують збереження або ж реставрації. Зокрема представниця відділу культури та мистецтв Галина Луцька доповіла, що основними перлинами історичної спадщини міста є церква Святого Юра (занесена до архітектурної спадщини ЮНЕСКО), церква Воздвиження Чесного Хреста, костел Сявтого Варфоломія. Також у Дрогобичі налічується близько 180 пам’яток архітектурного значення. Не менш важливою в історико-архітектруному плані є центральна частина міста.

Відтак було акцентовано увагу присутніх, що у будівлях, які віднесено до архітектурної спадщини, будь-які ремонтні роботи мають проводитися лише з дозволу відповідних інстанцій.

Однією з проблем сьогодення є те, що власники таких будівель встановлюють на фасадах рекламоносії. З цього приводу на нараді було прийнято рішення, яке ініціював Василь Качмар, у найкоротший термін створити відповідну комісію, яка займеться виявленням фактів порушень та притягненням винних за розміщення несанкціонованих рекламоносіїв до відповідальності. Також комісія досліджуватиме законність зміни фасадів будинків архітектурної спадщини. До складу комісії планують включити представників відділу архітектури та містобудування, відділу архбудконтролю, інспектора з благоустрою та ініціативних дрогобичан.

В ході наради учасники порушили тему збереження солеварного заводу та Шпихліра.

Відомий історик Леонід Тимошенко закцентував увагу присутніх на ще одній унікальності Дрогобича — землі, у якій можна віднайти чимало артефактів різних епох. Відтак науковець вважає, що будь-якому будівництву має передувати дослідження території групою археологів.

На завершення засідання заступник міського голови Василь Качмар закликав присутніх до напрацювань конкретних пропозицій та подачі їх у письмовій формі для того, щоб доручити їх виконання відповідним структурним підрозділам міської ради.

Більше того, за підсумками попередньої наради Туристично-інформаційним центром Дрогобича уже розпочато роботу щодо дослідження підземель у місті.

Нагадаємо, у Дрогобичі також діє ініціативна група «БерегТИ», які також працюють у напрямку збереження архітектурної спадщини міста.

 

Перейти до вмісту