Заступники міського голови Дрогобича взяли участь у навчальній сесії з місцевого економічного розвитку. ФОТО

0:00 25 Липня 2017

20-21 липня в Києві відбулася навчальна сесія з місцевого економічного розвитку (МЕР) для представників органів місцевого самоврядування міст-партнерів Проекту ПРОМІС. Навчання тривало два дні, впродовж яких учасники ознайомились з основами МЕР та світовим досвідом еволюції МЕР.

Участь навчальній сесії взяли понад 35 представників керівництва органів місцевого самоврядування зі всієї України. Зокрема й заступники міського голови Дрогобича Володимир Коцюба і Василь Качмар.

Навчання учасників проводилося групою кваліфікованих спеціалістів з місцевого економічного розвитку та за участі фахівців з Канади.

Експертами Проекту МЕР спільно з фахівцями Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ) була розроблена Навчальна програма з МЕР, яка охоплює такі теми, як демократичне врядування, маркетинг та брендинг території, підтримка розвитку місцевого підприємництва, розвиток трудових ресурсів, роль інвестицій тощо.

Ця навчальна сесія була присвячена основам МЕР та особливостям партисипативної демократії. Викладачі НАДУ Володимир Вакуленко та Наталія Гринчук, а також Григорій Борщ розказали учасникам тренінгу про основні концепції, принципи та можливості МЕР, пояснили, яким чином формується місцева економічна політика та як здійснюється нормативно-правове регулювання МЕР в Україні. Учасники поглибили свої знання про особливості функціонування партисипативної демократії, а також обговорили інструменти для збору і аналізу даних з метою врахування інтересів і потреб жінок, молоді та внутрішньо переміщених осіб. Як визначити та описати конкурентні переваги міст з метою створення їх позитивного іміджу та репутації учасникам розказала головний радник з питань врядування Проекту ПРОМІС Кейді Ворд. Пані Ворд також поділилась секретом успішного брендингу міста, продемонструвавши приклад канадського міста Реджайни, яке успішно розробило та реалізувало власну брендингову кампанію.

Як зазначили Володимир Коцюба та Василь Качмар, участь у таких заходах є однією з передумов впровадження нових методів управління містами України, зокрема у Дрогобичі, оскільки саме тут на практичних прикладах демонструють алгоритм впровадження та започаткування демократичного врядування, брендингу міста, партисипативної демократії, які в цілому призводять до економічного розвитку на місцях. Яскравим прикладом такої діяльності є впровадження у Дрогобичі громадського бюджету, за допомогою якого громада міста має можливість напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів з міського бюджету.

Також впродовж тренінгу учасники поповнили свої знання з основ інвестування. Консультант Проекту ПРОМІС з місцевого економічного розвитку Володимир Проскурнін описав алгоритм дій місцевих органів влади у роботі з інвесторами та інвестиційними проектами, а також розказав про методи маркетингу території.

Після закінчення навчання учасники отримали сертифікати Проекту ПРОМІС та НАДУ про проходження навчального курсу з місцевого економічного розвитку.‬‬‬‬‬

Перейти до вмісту