Запевнили в подальшій підтримці: представники чеської гуманітарної організації «Людина в біді» оглянули будинок для ВПО, до спорудження якого долучились

6 Лютого 11:17

5 лютого у Дрогобич завітав Шимон Панек, генеральний директор чеської гуманітарної організації «Людина в біді», а також Тетяна Лисиченко, регіональний координатор організації. Спільно із директоркою Дрогобицького міського центру соціальних служб Оксаною Матчишин представники організації «Людина в біді» зустрілись із міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою та обговорили низку важливих питань і проєктів, які й надалі готові підтримувати й реалізовувати в місті Котермака.

Найперше Шимон Панек та Тетяна Лисиченко зазначили, що обрали Дрогобич для реалізації низки важливих ініціатив з підтримки ВПО не випадково. Адже саме місто Котермака є другим за чисельністю своєї громади після Львова, відповідно з перших днів війни місто прийняло більше 20 тис. внутрішньо переміщених осіб.

Так, як із лютого 2024 року «Людина в біді» по всій території України розгорнула активну діяльність з різнопланової допомоги внутрішньо переміщеним особам – у Дрогобицькій громаді реалізовано теж низку важливих задумів та проєктів. Зокрема, представники організації неодноразово спряли підтримці ВПО продуктовими наборами та засобами першої необхідності. Відтак, організація долучилась до спорудження модульно-каркасного житла для ВПО у Дрогобичі на вулиці П.Орлика. Фундація закупила будівельних матеріалів на понад 2,5 млн.грн, а також доклалась до обмеблювання споруджених осель – кожну квартиру забезпечили необхідними меблями та побутовою технікою.

У Стебнику в Народному домі за сприяння організації «Людина в біді» облаштовано «Простір дружній до дитини». Це затишне місце, куди приходять як діти з родин ВПО так і місцеві дітки. Усі спільно граються, виконують домашні завдання, комунікують між собою, долучаються до творчості та цікавих екскурсій.

Також неодноразово завдяки організації «Людина в біді» були проведені численні зустрічі та тренінги із психологами для осіб, які дбають про своє ментальне здоров’я та потребують підтримки фахівців.

Для представників релокованого та місцевого бізнесу «Людина в біді» оголошувала конкурси з надання мікрогрантів.

В пріоритеті організації – підтримка внутрішньо переміщених осіб в питанні спорудження житла для них та облаштування комфортного простору для життя родин, які через війну втратили власні оселі та майно.

Своєю чергою міський голова Дрогобича Тарас Кучма подякував представникам організації «Людина в біді» за всебічну підтримку та реалізацію задумів в питанні спорудження житла для переміщених осіб.

Найперше щиро дякую Вам за те, що робить ваша команда для підтримки ВПО у нашій громаді. Ваша допомога з кожним днем лиш масштабується та охоплює все більше людей. Своєю чергою ми також долучаємось до всіх ініціатив, які ви втілюєте в життя на теренах нашої громади. Адже з перших днів війни – Дрогобич став не просто містом в тилу, а своєрідним хабом, який акумулював різну допомогу і перенаправляв її в міста, які постраждали від окупанта, а також на передові позиції до воїнів. Станом на сьогодні в нашому місті мешкає понад 8,5 тис. осіб із числа ВПО. 80% із них не мають куди повертатись по завершенню війни, адже знищені їхні оселі і міста. Тож наше спільне завдання – допомогти таким людям осісти в нашому місті, облаштувати для них житло, посприяти в працевлаштуванні та навчанні дітей, – наголосив Тарас Кучма.

Також за словами очільника громади – місто має на меті реалізовувати три важливі напрямки роботи: – продовжити спорудження житла для ВПО, – створення належних умов для активностей дітей і молоді (мова йде про спортивні майданчики та дитячі центри), а також – турбота про психологічну підтримку та гармонію дітей і дорослих.

На завершення візиту представники організації «Людина в біді» зустрілись із новоствореною Радою з питань ВПО у нашій громаді та оглянули 12-ти квартирний споруджений будинок для ВПО на вулиці П.Орлика.

Додамо, організація «Людина в біді» розгорнула свою діяльність на території України у 2003 році із правозахисних програм підтримки для мешканців.

Відтак з 2014 року «Україна в біді» проводила колосальну діяльність на Сході України – там організація реалізовувала низку гуманітарних програм, підтримку місцевих ГО та постраждалих громад. Із лютого 2024 року «Людина в біді» по всій території України розгорнули діяльність з різнопланової допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Перейти до вмісту