Законопроект щодо встановлення групи інвалідності учасникам АТО

У Верховні Раді зареєстровано законопроект щодо внесення змін до Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції.

Законопроект розроблений з урахуванням звернень безпосередніх учасників антитерористичної операції, визнаних інвалідами внаслідок ампутації верхніх та/або нижніх кінцівок.
Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» передбачено, що особам, які звертаються для встановлення інвалідності, зумовленою наявністю анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду. Переогляд з метою підвищення групи інвалідності таким особам відбувається на підставі особистої заяви інваліда або його законного представника у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності інваліда або за рішенням суду.
В той же час, учасники антитерористичної операції, у яких ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, скаржаться на те, що інвалідність їм встановлюється на певний строк.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» для унеможливлення різного трактування його норм при встановленні інвалідності зазначеній категорії осіб.

За хронологією розгляду законопроекту слідкуйте на офіційному порталі Верховної Ради: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62632

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні