За невиплату мінімальної заробітної плати — штраф 96000 гривень
У вівторок, 17 січня, відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Як зазначив голова робочої групи – перший заступник міського голови Ігор Герман, під час засідання було проведено бесіду з підприємцями, які виплачують заробітну плату нижче мінімального рівня. Станом на 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати становить 3200 гривень та внесено зміни до Закону про ЄСВ щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями.
Для підприємців, в тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, крім фізичних осіб – підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано прибуток. Отже, мінімальна сума ЄСВ для таких осіб з 1 січня 2017 року становить: – 704 грн (3200 х 22%).
Для фізичних осіб – підприємців віднесених до І групи платників єдиного податку, мінімальна сума ЄСВ з 1 січня 2017 року становить не менше половини розміру мінімального страхового внеску, тобто – 352 грн (3200 * 0,5 * 22%).
З 01.01.2017 р. фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інваліди та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Ця норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Терміни сплати ЄСВ для фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у 2017 році залишаться, незмінними, а саме: – підприємцями, які працюють на спрощеній системі оподаткування – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок; – підприємцями -“загальносистемниками” – до 10 лютого 2017 року (граничний термін 9 лютого, за підсумками 2016 року); – особами, які провадять незалежну професійну діяльність – до 1 травня 2017 року (за підсумками 2016 року).
Звіт з єдиного соціального внеску за 2016 рік фізичними особами – підприємцями, (у тому числі, тими, що обрали спрощену систему оподаткування), які не використовують працю найманих працівників подається до 10 лютого 2017 року (граничний термін 9 лютого).
В разі відсутності оформленого трудового договору, виплати зарплати без нарахування ЄСВ та податків, необлікованого фактично відпрацьованого робочого часу працівника, порушення термінів виплати заробітної плати, більше ніж за один місяць, фінансова відповідальність роботодавця за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, становитиме 96000 гривень (30 мінімальних зарплат).
Нагадуємо, до складу робочої групи входять представники Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради, відділу контрольно-перевірочної роботи управління податків і зборів фізичних осіб Дрогобицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, Дрогобицької місцевої прокуратури, Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Львівської області, Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості, ГУ Держпраці у Львівській області, управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради.