З нагоди Дня Героїв на території Храму Дрогобицьких священномучеників Северіяна, Якима та Віталія провели пам’ятний захід

15:02 23 Травня 2024

Сьогодні, 23 травня, в Україні відзначають День Героїв. Цей день – є днем пам’яті усіх свідомих українців, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України. Воно покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН, а також новітніх героїв — наших мужніх воїнів з часів Майдану та повномасштабної війни.

З нагоди цього символічного дня у навчальних закладах міста та громади проводяться пам’ятні віче та патріотичні заходи. На один із таких заходів, за участі гімназії №10 імені Євгена Коновальця завітали керівництво громади – міський голова Дрогобича Тарас Кучма та його заступник з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик.

Розпочали пам’ятне віче на території храму Дрогобицьких священномучеників Северіяна, Якима та Віталія із хвилини мовчання та гімну України.

Відтак, духовенство на чолі з Владикою Григорієм Комаром учнями та педагогами провели спільну молитву, після якої юні гімназисти запалили лампадки біля пам’ятного знаку борцям за волю України.

Берегти, пам’ятати та віддавати шану своїй історії до учнів та молоді звернулись Владика Григорій та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

У наш непростий час такі заходи особливо важливі. Наші діти мають знати історію свого роду та якою ціною сьогодні ми виборюємо незалежність. Україна бореться з московитами вже дуже довго. Нас знищували, в нас забирали мову, культуру, тепер знову забирають життя. Всі чекали, що Україну швидко захоплять і поставлять на коліна. Але вони не здогадувались, що на нашій, Богом даній землі, живуть не прості люди, а Герої. Які голими руками можуть зупиняти танки і захищали кожен клапоть своєї землі. Чи змогли б наші воїни вистояти, якби за їхніми плечами не було всіх нас, не було такої потужної культури, мови, традицій? Напевно ні. Бо Україна – це кожен з нас. Україна – це нація Героїв!”, – звернувся до присутніх Тарас Кучма.

Завершили пам’ятний захід спільним виконанням Гімну України.

Слава Героям України! Вічна пам’ять полеглим захисникам!

Перейти до вмісту