Візит св. Папи Івана-Павла ІІ до України в контексті сьогодення
Я благаю вас! Ніколи, ніколи не втрачайте надії, не майте сумнівів, ніколи не втомлюйтеся і ніколи не сумуйте. Не бійтеся
З промови св. Папи Іван-Павло ІІ до української молоді
26.06.2001 р.
Цьогоріч виповнилось 15 років з часу візиту св. Папи Івана Павла ІІ до України. 23 червня 2001 року літак з Понтифіком приземлився на українській землі. Одразу ж після прильоту до Бориспольського аеропорту св.Іван-Павло ІІ проголосив традиційну для свого понтифікату покаянну формулу: «Прохаючи прощення за помилки, вчинені у далекому й близькому минулому, й ми, з нашого боку, запевняємо прощення за заподіяні нам несправедливості».
15-й річниці цього історичного візиту було присвячено VII-у учнівську науково-практичну конференцію «Візит св. Папи Івана Павла ІІ до України в контексті сьогодення», яка відбулась 9 грудня 2016 року в СЗШ №2. Конференцію проведено за ініціативи вчителів християнської етики мм. Дрогобича і Стебника та за підтримки міського метоичного кабінету. В заході взяли участь близько 100 чоловік – це учні 8-11 класів, вчителі християнської етики, художньої культури, історії, української мови загальноосвітніх навчальних закладів.
Під час конференції члени творчих груп презентували матеріали пошуково-дослідницької діяльності: дитячі роки та становлення особистості Кароля Войтили (ЗОШ №14, ліцей), його обрання на папський престол, основні події під час Державного візиту св. Папи до України (ЗОШ №17), Меса та Божественна літургія у Візантійському обряді на Львівському іподромі (ЗОШ №15), беатифікація 27 новомучеників УГКЦ(ЗОШ№18). У тиші великого залу, під ліричну музику звучала дивовижна поезія Кароля Войтили (ЗОШ №9,16), демонструвались унікальні відео зустрічі понтифіка з молоддю на Сихівському жил масиві (СЗШ№2), презентовано також і матеріали тогочасної преси (ЗОШ №5), політичне та релігійне значення державного візиту св. Папи Івана Павла ІІ в Україну (дрогобицька гімназія).
Поряд із учнями на конференції були присутні свідки цієї незабутньої зустрічі, що підсилило психологічний аспект конференції. Учасникам однієї з творчих груп довелося перетворитися на журналістів і взяти інтерв’ю в людей, які на власні очі бачили приїзд св. Папи Івана Павла ІІ п’ятнадцять років тому. У спогадах людей Великий Папа залишився людиною теплою, простою і доброзичливою.
Учні СЗШ№2 взяли інтерв’ю у Тараса Курчика, композитора, співака, який став автором музики на слова нашого земляка І.Белея “Ти Україну благослови”. Пісня стала офіційним гімном візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну у 2001 р. Сучасні технології дозволили відчути безпосередню присутність п. Тараса на конференції. Його спогади про неймовірне віру і натхнення під час створення Гімну, бажання відчути благословення для цілого українського народу глибоко вразили кожного присутнього.
З великою зацікавленістю присутні слухали спогади о. Андрія Буня, учасника оргкомітету зустрічі Понтифіка 26 червня 2016 з молоддю на Сихівському масиві м. Львова. Він аранжував гімн Т.Курчика. З особливою теплотою він згадував про участь дитячо-юнацького хору «Відлуння» (регент п. Надія Бунь) Церкви Пресвятої Трійці у зведеному, чисельністю у 120 чоловік, хорі. «Треба відзначити, якою була атмосфера під час зустрічі, – згадує о. Андрій, – добре продумана організація заходу, діяльність волонтерів, неймовірна молитовність і щирість прочан – ось що відрізняло цю подію. Я завдячую Богові, що долучився до зустрічі зі св. Папо Іваном Павлом ІІ у Львові 2001 року».
Великий Папа модерного часу залишив нам пророцтво, викресане з давнього пророцтва святого апостола Андрія про сяйво Божої слави над київськими горами: «Видіння, яке мав апостол, стосується не тільки вашого минулого; воно спрямоване також і в майбутність вашої країни. Здається мені, що очима серця, насправді, бачу, як по цій вашій благословенній землі поширюється нове світло…».
Чимало учнів, по завершенні заходу, в захваті підходили до організаторів дійства і дякували за цікавий і змістовний захід. Це ще один спосіб вивчення історії рідного краю і виховання патріотизму у школярів.
Конференцію завершено. Підведено підсумки результатів пошукової діяльності творчих шкільних груп. Проектна діяльність як форма пізнавальної діяльності цікавить і захоплює учнівську молодь. Працюючи в команді вчителя та однолітків на партнерських засадах, учні здобувають значно більше ніж цікаву інформацію: вони здобувають досвід людського спілкування, знайомляться з цікавими людьми, знаходять рідкісні архівні матеріали, пізнають історію та культуру рідного краю, отримують досвід публічних виступів.
Весь цей унікальний досвід учні отримують завдяки таким педагогам як Р.Кабацький (гімназія), Г.Борецька (ліцей), О.Дешева (СЗШ№2),І.Жуковська, Н.Антоник, Г.Мідик (ЗОШ №4), Л.Гамкало (ЗОШ №5), Т.Борковська (ЗОШ №9), О.Чава (ЗОШ №14), Г.Дашко (ЗОШ №15), О.Криваль (СЗШ№16), І.Сеньків, Т.Степанчук, Гудзь В. (ЗОШ №17), Л.Олей (ЗОШ №18). Міський методичний кабінет підтримує ініціативу та творчі проекти таких педагогів.
Особливу подяку оргкомітет конференції висловлює адміністрації дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №2 та особисто директору Л.Панькевич, під керівництвом якої було створено сприятливі умови для проведення заходу.
Л.Разумна, методист ММК