Відділ економіки: При покупці підакцизних товарів продавець зобов’язаний надати покупцю фіскальний чек

18 Серпня 0:00

До відома суб’єктів господарювання, мешканців та гостей міста!

Розпорядженням міського голови від 13.04.2017 № 214-р створено комісію з питань контролю за здійсненням надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до міського бюджету м. Дрогобича та розпорядженням міського голови від 13.04.2017 № 213-р створено робочу групу з моніторингу за здійсненням роздрібної торгівлі підакцизними товарами на території м. Дрогобича.

Комісією та Робочою групою проводиться аналіз поступлень акцизного податку до місцевого бюджету. В ході роботи зафіксовано динаміку зниження надходжень акцизного податку від діяльності окремих суб’єктів господарювання. Крім того, здійснюється роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання щодо необхідності в повному обсязі сплачувати акцизний податок до бюджету, видавати товарні чеки споживачам, дотримуватись правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Проводиться обстеження об’єктів торгівлі підакцизними товарами.

За результатами роботи Комісії та Робочої групи виконавчий комітет Дрогобицької міської ради скерував листи директору департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації з проханням звернутися до головного управління ДФС у Львівській області та у ДФС у Львівській області щодо здійснення перевірки повноти сплати акцизного податку суб’єктами господарської діяльності у м. Дрогобичі, які допустили спад сплати акцизного податку або сплачують надто малі суми акцизного податку.

Розглянувши вказані листи головним управлінням ДФС у Львівській області здійснено перевірки окремих суб’єктів господарювання міста Дрогобича на предмет дотримання чинного законодавства при нарахуванні та сплаті акцизного податку, перевірками виявлено ряд недоліків, накладено штрафні санкції на окремих суб’єктів господарювання, де встановлено порушення чинного законодавства. Така робота буде проводитись і надалі.

Тому, просимо суб’єктів господарювання дотримуватись усіх вимог щодо нарахування та сплати акцизного податку, зокрема, видавати чеки при реалізації підакцизних товарів.

Також просимо споживачів бути пильними та вимагати касовий чек від продавця при купівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Адже це є запорукою того, що акцизний податок у повному обсязі поступить до місцевого бюджету та буде використаний для покращення соціально-економічного розвитку міста.

Відділ економіки

Чат-бот Гаряча лінія