Увага! Африканська Чума свиней!

0:00 29 Травня 2017

Африканська Чума свиней (АЧС) — хвороба Монтгомері — інфекційне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, яке швидко поширюється в зовнішньому середовищі та легко проникає у сприятливий організ. Викликається ДНК-вірусом, що належить до родини Iridoviridae. Вірусоносійство АЧС продовжується 2роки і більше. Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби, не існує. Все поголів’я свиней у господарствах, куди проникає вірус, гине. Люди на африканську чуму не хворіють.

Вірус стійкий до висушування, заморожування та гниття. При кімнатній температурі вірус зберігається протягом 18 місяців, а інфекційну активність в холодильнику зберігає від 6 до 10 років. Під дією прямих сонячних променів вірус гине через 12 годин. Для дезінфекції найефективнішими є розчин їдкого натру (2-3%), формальдегіду (2,5%), розчин хлорного вапна (15-20%). Знешкодження вірусу відбувається протягом години.

Свині заражаються через тісний контакт з хворими або інфікованими тваринами, а також поширюється через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому перевозять хворих тварин, предмети догляду й утримання, стічні води та обслуговуючий персонал. Комахи, хижі птахи і звірі, собаки можуть бути переносниками вірусу. В разі забою хворих тварин м’ясопродукти є фактором поширення хвороби.

Симптоми африканської чуми свиней.

Гостра форма захворювання характеризується підвищенням температури протягом усього періоду хвороби і лише за декілька годин до загибелі знижується до 35-37 С. Шкіра набуває синюшного кольору,особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, вентральній стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. Загибель настає через 4-10 діб.

Як запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство?

– Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх до вигулу та контакту з іншими тваринами;

– Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

– Не дозволяти відвідування тваринницьких приміщень стороннім особам;

– Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях без ветеринарних документів;

– Не забивати хворих свиней, не переробляти туші захворілих свиней;

– Не утримувати у приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець на диких свиней;

– Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

При підозрі на АЧС сповістіть фахівця ветеринарної медицини.

Державна ветеринарна служба міст Дрогобич, Трускавець, Стебник тел. (03244) 1-06-57, Борислав, смт Східниця, тел. (03248) 5-01-5.

Перейти до вмісту