УПСЗН: Запитання та відповіді щодо визначення права громадян на призначення житлової субсидії
1. Чи необхідно при оформленні субсидії вказувати відсотки від депозиту, як один з видів доходу?
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 475 (набрала чинності 21 липня 2015 року) до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій внесено зміни, якими встановлено, що: «до сукупного доходу не враховуються, зокрема, доходи від розміщення депозитів». Отже, депозити і відсотки по ним не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в призначенні житлової субсидії або припинено її надання.
2. Якщо людина, яка отримує субсидію, не використала в межах норми певну комунальну послугу (обсяги газу, води, електроенергії), то чи вплине це на розмір отримуваної громадянином субсидії? Чи з’явиться підстава зменшити кошти, які сплачує держава за надані комунальні послуги у вигляді субсидії?
Відповідно до пункту 4 «Положення» субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.
Сума субсидії, перерахованої на рахунки житлово-комунальних організацій і не використана громадянами внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником, як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Проведення перерахунку розміру субсидії з урахуванням фактичного споживання житлово-комунальних послуг діючим Положенням не передбачено.
3. Які доходи будуть враховуватися при призначенні субсидії фізичним особам підприємцям?
Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій.Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи-трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи-чотирьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
4. У 2015 р. чоловік отримав у спадок будинок, чи вплине це на призначення субсидії.
Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України.
Вартість майна, отриманого у спадщину, не включається до сукупного доходу.
Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради