У Стебнику планують провести інвентаризацію комунального житла

13:33 19 Квітня 2023

У низці багатоквартирних житлових будинків Стебника, які перебувають на балансі КП «Міський сервіс», проведуть інвентаризацію житлових приміщень.

Мова йде про шість багатоповерхівок: чотири багатоквартирні будинки на вулиці Симоненка, будинок на вулиці Бандери та будинок на вулиці Грушевського.

Чимало квартир у цих будинках не приватизовані, є питання щодо законності проживання мешканців у квартирах та своєчасної сплати ними комунальних послуг. В той же час балансоутримувач загруз у боргах та не надає належним чином послуги з обслуговування цих будинків.

З цього приводу у Дрогобицькій міській раді провели нараду під керівництвом міського голови Тараса Кучми. В ній взяли участь заступники Ігор Герман, Роман Москалик, керівник Департаменту міського господарства Ростислав Пошивак, староста Стебника Тарас Городиський та помічник старости Степан Шулюк.

В ході зустрічі обговорили чимало болючих питань, що стосуються сфери житлово-комунального господарства Стебника, невпорядкованості бази житла. Чимало проблем мають давній характер і тягнуться ще з того часу, коли Стебник мав свій виконавчий орган влади.

Частина житлових приміщень в багатоповерхівках приватизовані і люди впорядкували свої документи. Однак досі є чимало квартир, які залишаються в комунальній власності. Деякі з них пустують, в частині проживають люди. Однак далеко не всі з них можуть підтвердити законність користування житлом та мають невпорядковані документи.

Аналогічна ситуація і з КП «Міський сервіс», яке є збитковим, має чималу заборгованість і не надає в повній мірі послуги з обслуговування цих багатоповерхівок.

Відтак староста Стебника, спільно з активними мешканцями напрацьовує механізм вирішення проблеми.

«Ситуація є вкрай запущеною. Найоптимальнішим варіантом є створення ОСББ, адже так як є сьогодні, ці будинки не зможуть ні вирішити існуючі проблеми, ні робити кроки для розвитку та благоустрою території. Наразі працюватимемо з мешканцями» – зазначив староста Стебника Тарас Городиський.

Паралельно у шести будинках, які перебувають на балансі КП «Міський сервіс» проведуть інвентаризацію приміщень. При виявленні пустуючих квартир комунальної власності їх ремонтуватимуть та включатимуть до реєстру комунального житла громади.

Паралельно буде проведено роботу з власниками квартир на предмет створення ОСББ, пошук механізму погашення існуючої заборгованості, як зі сторони мешканців, так і в частині роботи КП, яке можливо потребуватиме проведення аудиту.

Перейти до вмісту