У Ратуші обговорили зміни, які відбудуться в системі навчання після прийняття нового Закону «Про освіту». ФОТО

13 Лютого 0:00

IMG_4601

У п’ятницю, 10 лютого, у світлиці Ратуші відбулася нарада ініційована заступником міського голови Дрогобича Василем Качмарем з представниками відділу освіти та директорами загальноосвітніх закладів міста Дрогобича.

Метою зустрічі було обговорення ряду проблемних питань, які виникнуть в результаті прийняття нового Законопроекту «Про освіту», метою якого є докорінна зміна системи освіти в Україні та її вдосконалення, слідуючи за європейськими тенденціями. Прийняття Закону очікується на березень 2017 року.

Нагадаємо, законопроект передбачає, що старша школа (10-11 класи) з 2018 року стане профільною. Обов’язкових предметів стане менше. Перелік, який наразі складається з 22 обов’язкових предметів, скоротять до дев’яти. Це українська та іноземна мова, література, історія України та всесвітня історія, математика, людина і суспільство, людина і природа, фізична культура та захист вітчизни.

Натомість, у школярів з’явиться більше часу для вивчення обраних дисциплін.

Проте, як повідомив начальник відділу освіти Петро Сушко, вступ до старшої профільної школи відбуватиметься на основі конкурсу результатів ЗНО, яке стане обов’язковим для всіх випускників 9-х класів. Державна підсумкова атестація після закінчення 9 класу проводитися не буде. Учні, які не склали ЗНО, зможуть продовжити навчання у професійно-технічних училищах.

Атестати учні зможуть отримати лише за результатами ЗНО.

«Очевидно, що систему освіти в Україні чекають кардинальні зміни, які повинні значно підвищити її рівень та своєю чергою призвести до збільшення кількості кваліфікованих фахівців. Проте, запровадження цієї системи в дію потребує великих зусиль та створює безліч проблем, які, незважаючи на достатню кількість часу, потрібно вирішувати вже від сьогодні, бо таке впровадження потрібно здійснювати в декілька етапів», – зазначив заступник міського голови з соціальних та гуманітарних питань Василь Качмар.

Також, щоб почути та взяти до уваги думку громадськості, було вирішено на наступну нараду робочої групи з приводу цього питання, яка відбудеться наступного тижня, запросити представників від депутатства як Дрогобицької, так і Стебницької міської ради та провести анкетування серед батьків.

IMG_4593

IMG_4595

IMG_4601

IMG_4603

Чат-бот Гаряча лінія