У міськраді відбувся Круглий стіл щодо ситуації з будинком № 101/1 на вул. М. Грушевського. ФОТО. ВІДЕО

6 Вересня 0:00

У п`ятницю, 6 вересня, у Дрогобицькій міській раді відбулось засідання Круглого столу щодо ситуації з будинком №101/1 на вулиці М. Грушевського за участі мешканців цього будинку, міського голови Тараса Кучми, керівників відповідних структурних підрозділів ДМР, волонтрів та представників ЗМІ.

Розпочали засідання зі вшанування пам’яті загиблих, зокрема наймолодшого — Давида Стахіва, якому цього дня виповнилось би 5 років.

https://www.facebook.com/DrogRada/videos/2410987202517895/

У межах Круглого столу говорили про нагальні проблеми та шляхи їх вирішення.

Першочергово обговрили роботу соціальних служб, зокрема, про надання мешканцям будинку допомоги психологами.

Заступник керівника відділу охорони здоров`я ДМР Святослав Кучерявий зазначив, що ніяких ускладнень з потерпілими, які перебувають у лікарні, немає. Окремих з них готують вже до виписки, але вони і надалі перебуватимуть під наглядом лікарів. Єдине, за словами посадовця, не завадила б допомога з медичними препаратами, яких потребують постраждалі, однак у цьому напрямку частково налагоджена співпраця з аптечними закладами та різними організаціями.

Голова ініціативної групи з числа мешканців будинку пані Анна зазначила, що будинок, який обвалився, був збудований як тимчасове житло для працівників швейної фабрики і таке житло отримали і її батьки у свій час, однак зараз термін експлуатації минув. Пані Анна не відкидає однієї з версій, що причиною обвалу будинку могли стати грунтові води, які зруйнували основу будинку, яку за словами пані Анни заклали халатно ще у часи зведення цієї будівлі.

За підсумками Круглого столу було вирішено, що на разі необхідно дочекатись результатів технічної експертизи будинку, після чого вживатимуть наступних кроків. А зараз, за інформацією соціальних служб, постраждалих забезпечено як тимчасовим житлом, так і всім необхідним.

Також, в ході засідання, було спростовано низку інформаційних публікацій, які опублікували ЗМІ. Відтак було погоджено, що наступного тижня відбудеться ще одна зустріч у такому форматі для ефективної комунікації між мешканцями будинку, волонтерами та владою, за участі журналістів.

Прес-служба ДМР

 

Чат-бот Гаряча лінія