У Дрогобичі вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола. ФОТО

26 Березня 0:00

IMG_7143

У суботу, 25 березня, виповнюється 18 років з дня трагічної загибелі одного із засновників і лідера РУХу, видатного політичного і громадського діяча, публіциста, Героя України (посмертно) В’ячеслава Чорновола.

У Дрогобичі вшанування пам’яті В’ячеслава Чорновола, традиційно, відбулося біля пам’ятника великому українцю поруч центральної міської бібліотеки, яка носить ім’я Героя України В’ячеслава Чорновола.

Вшанувати велета української політики прийшли міський голова Дрогобича Тарас Кучма разом зі своїми заступниками  Ігорем Германом, Володимиром Коцюбою та Василем Качмарем,  представники депутатського корпусу Дрогобицької міської ради, керівники структурних підрозділів міської ради, представники бібліотеки, відділів культури та освіти, активні дрогобичани.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що В’ячеслав Чорновіл – це людина великого духу, яка впродовж всього свого життя, так цинічно обірваного життя, вела за собою український народ.

«Можливо тоді В’ячеслав Чорновіл і привів б український народ до перемоги та справжньої незалежності, якби у той момент, коли його зрадили його ж найближчі побратими та соратники, українці виступили б на його захист та захист його честі і гідності, а не змовчали, тим самим «ув’язнивши» себе та своїх нащадків на кілька десятків років», — додав Тарас Кучма.

З промовами на зібранні також виступили Роман Курчик та Віра Байса, які особисто були знайомі з В’ячеславом Чорноволом.

Місцева влада та громадськість вшанували пам’ять видатного українця покладанням квітів до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу.

Як повідомлялося, В’ячеслав Чорновіл загинув в автомобільній катастрофі 25 березня 1999 року. Автомобіль, у якому лідер РУХу повертався з Кіровограда, на великій швидкості врізався у вантажівку з причепом, що розверталася посеред дороги. Разом з лідером Руху загинув його водій Євген Павлов. Водій же вантажівки внаслідок ДТП серйозних травм не отримав, проте через деякий час він помер, за офіційною версією, внаслідок інфаркту, – за неофіційною, в результаті умисного отруєння. Низка політиків заявили про можливість того, що вантажівка на нічній трасі з’явилася не випадково. Слідство встановило, що причиною загибелі Чорновола став нещасний випадок, проте з часом розслідування справи було відновлено. Згодом у 2009 році з’явилася інформація про те, що В’ячеслав Чорновіл і його водій Євген Павлов після зіткнення з вантажівкою були живими, але їх “добив” кастетом невідомий чоловік. Обставини ДТП, в якій загинув В’ячеслав Чоpновіл, досі розслідуються Генеральною прокуратурою України.

IMG_7148 IMG_7149 IMG_7150 IMG_7153 IMG_7155 IMG_7157 IMG_7160 IMG_7161 IMG_7162 IMG_7164 IMG_7167 IMG_7169 IMG_7173 IMG_7176 IMG_7177  

Чат-бот Гаряча лінія