У Дрогобичі відзначають 100-річчя створення ЗУНР: Програма заходів

1 Листопада 0:00

1 листопада в Україні відзначають 100-річчя від створення Західноукраїнської Народної Республіки.

До століття ЗУНРу в Дрогобичі заплановано низку заходів.

Як повідомляють у відділі культури та мистецтв Дрогобицької міської ради, 1 листопада впродовж дня у Центральній міській бібліотеці ім. В. Чорновола презентуватимуть мультимедійний огляд бібліографічного покажчика літератури «Вони здобули Західноукраїнську Народну Республіку».

Окрім цього, впродовж 1-5 листопада у Центральній міській бібліотеці ім. В. Чорновола всі охочі мають можливість відвідати книжкову виставку «ЗУНР – перший пагінець державності України XX століття».

2 листопада у Дрогобицькому Районному Народному домі о 10:00 розпочне свою роботу XIVДрогобицька історико-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю ЗУНР.

У неділю, 4 листопада, о 14:00 у Дрогобичі на фасаді будівлі відділу історії музею «Дрогобиччина», яка розташований на вулиці Івана Франка, 32, відкриють меморіальну дошку з нагоди 100-річчя ЗУНРу.

А вже о 14:30 у відділі музею «Дрогобиччина» відбудеться виставка з фондів музею «Дрогобиччина».

Дрогобицька міська рада запрошує дрогобичан та гостей міста взяти у відзначенні 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки.

Як загальновідомо, після розпаду в жовтні 1918 року Австро-Угорської імперії на декілька незалежних держав патріотичні сили Західної України вдалися до ряду заходів зі створення власної держави. Зокрема, в період з вересня 1918 року у Львові було створено: Український генеральний військовий комісаріат, Українську Народну Раду — політичний представницький орган українського народу в Австро-Угорській імперії. 19 жовтня 1918 року було проголошено Українську державу на всій українській етнічній території Галичини, Буковини і Закарпаття. Президентом Української Народної Ради було обрано Євгена Петрушевича.

УНР звернулася до австрійського уряду з питання про передачу їй усієї повноти влади у Галичині та Буковині, на що отримала категоричну відмову. Тоді було вирішено взяти владу у Львові збройним шляхом. В ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини зайняли всі найважливіші урядові установи у місті. Таким чином, була створена Західно-Українська Народна Республіка.

Чат-бот Гаряча лінія