У Дрогобичі провели громадське обговорення Плану трансформації мережі загальноосвітніх закладів на 2024-2027 роки

14:18 24 Квітня 2024

Вчора, 23 квітня, у Дрогобичі відбулось громадське обговорення Плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Дрогобицької міської територіальної громади на 2024-2027 роки. Обговорення відбулось в Народному домі імені Івана Франка та зібрало повний зал присутніх – в числі керівництва закладів загальної середньої освіти, педагогів, представників батьківських комітетів та активістів громади.

Проект Плану трансформації освітньої мережі громади та вимоги, які ставить сьогодні Міністерство, представив присутнім начальник відділу освіти Дрогобицької міської ради Роман Грицай. Також в обговореннях взяли участь заступники міського голови Роман Бейзик, Юрій Кушлик та депутати Дрогобицької міської ради, на розгляд яких під час сесії буде винесено проект рішення.

Модератором громадських обговорень виступив начальник управління культури та розвитку туризму Володимир Ханас.

Захід розпочали з виступу начальника відділу освіти Романа Грицая, який ознайомив присутніх з планом реформування освітньої галузі та рішеннями, які повинні прийняти територіальні громади по всій Україні до 1 вересня 2024 року. Під час обговорення мали змогу висловитись педагоги, батьки, діти яких навчаються в закладах загальної середньої освіти громади та всі охочі.

Згідно з представленим проектом рішення, вісім закладів загальної середньої освіти Дрогобицької громади, які залишаться гімназіями, повинні припинити набір учнів в 10-ті класи, аби до 2027 року випустити останніх випускників. З 2027 року навчання в 10-12 класах буде проводитись на базі академічних ліцеїв, а за гімназіями залишиться І-ІІ ступінь здобуття освіти.

Рішення стосується чотирьох освітніх закладів Дрогобича – ліцею №1, ліцею №4, ліцею №16 та Дрогобицького ліцею, Стебницького ліцею №7, Рихтицької СЗШ, Нагуєвицької СЗШ та Лішнянського НВК.

Попри це найбільше уваги під час обговорень було прикуто до закладів загальної середньої освіти міста Стебник, – зокрема ліцею №7, так як педагоги та батьки вимагають збереження за ним усіх ІІІ ступенів здобуття освіти.

Станом на сьогоднішній день Міністерство освіти ставить суворі вимоги, відповідати яким не просто. Особливо в частині профільного навчання в академічних ліцеях. А невідповідність нормам чинного законодавства, призводить до того, що заклад не отримає фінансування на оплату праці педагогів. Аналогічна ситуація і з наповнюваністю класів.

В підсумку дефіцит фінансування виливається в десятки мільйонів гривень, закривати які силами місцевого бюджету ніхто не зможе.

Відтак трансформація мережі закладів загальної середньої освіти в кожній громаді є невідворотною. Дрогобицька громада не є виключенням в цьому процесі.

Тому одного лиш бажання зберегти Стебницький ліцей №7 у статусі ліцею тут недостатньо. Бо враховуючи відтік учнів за кордон, демографічну ситуація в країні та наявну конкуренцію, ніхто не може гарантувати, що Стебницький ліцей зможе повноцінно працювати як окрема юридична особа, зможе забезпечити повноцінний набір учнів в профільні класи та паралелі і не буде при цьому збитковим.

Так, потреба в ліцеї у місті Стебник буде і її всі визнають. Якщо місто не зможе забезпечити повноцінне наповнення окремого ліцею, у відділі освіти розглядають варіант відкриття філії одного з Дрогобицьких ліцеїв, яка юридично належатиме до Дрогобича, однак надаватиме освітні послуги старшокласникам на місці – в Стебнику.

Це питання наразі залишається відкритим. Наразі ж на розгляд депутатів буде винесено проект рішення про затвердження Плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти, якого вимагає станом на сьогодні Міністерство. Всі подальші кроки проходитимуть додаткові обговорення з педагогами та громадськістю.

Перейти до вмісту