У Дрогобичі продовжують роботу над збереженням архітектурної спадщини міста. ФОТО

У п’ятницю, 29 вересня, відбулося чергове засідання робочої групи зі збереження архітектурної спадщини Дрогобича. Засідання відбулося під головуванням заступника міського Василя Качмара.

У ході засідання було розглянуто питання про інвентаризацію об’єктів архітектурної спадщини. Відтак було повідомлено, що 17 об’єктів втратили критерій пам’яток архітектури. З цього приводу заступником міського голови було дано доручення відділу культури та мистецтв з’ясувати причини та підстави втрати таких критеріїв.

Також члени засідання обговорили питання щодо паспортизації об’єктів культурної спадщини, оскільки сесією Дрогобицької міської ради виділено 50 тисяч гривень для їх розробки.

У листопаді робоча група планує провести нараду-семінар за участю Департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.

Присутній на нараді краєзнавець Роман Пастух запропонував провести археологічні дослідження в ході реконструкції центральної площі міста. Також ним було запропоновано провести роз’яснювальну роботу серед туристичних гідів, які часто називають неточні дані про архітектурні пам’ятки туристам, які приїжджають до Дрогобича.

Окрім цього, було розглянуто питання щодо земельної ділянки в межах території Шпихліру. Відтак прийнято рішення звернутися до сесії міської ради щодо прийняття мораторію на відчуження чи приватизацію даної ділянки іншими особами.

Про підсумки зустрічі повідомила головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини відділу культури та мистецтв Галина Луцька.

Зазначимо, участь у цій робочі групі беруть як представники структурних підрозділів виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, так і представники громадськості, зокрема ініціативи «БерегТи», які першими звернули увагу на проблему збереження архітектурної спадщини у древньому Дрогобичі.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні