Центри цифрового розвитку: у міській раді напрацьовують механізм трансформації бібліотек у громаді

14:45 4 Липня 2023

Трансформувати бібліотеки громади у центри цифрового розвитку – з такою ініціативою виступає КУ «Інститут міста Дрогобича» та Управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій.

Що це дасть для громади? Зміни, які відбулися у центральній міській бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола засвідчують, що нові впровадження сприяють розширенню кола відвідувачів. Тут облаштували коворкінг, запровадили послугу «Бібліоняня», подбали про наповнення оргтехнікою, систематично оновлюють літературну базу, проводять різноманітні мистецькі заходи, зустрічі, майстер-класи для дітей. Якщо у місті ситуація покращується, то у більшості сіл громади лише недавно вдалося позбутися фонду, який пов’язаний з радянськими авторами та виданнями. Проте є й бібліотеки, які систематично працюють і отримують гідну відзнаку. До прикладу, у 2021 році бібліотека села Верхні Гаї увійшла у десятку кращих бібліотек Львівщини.

Наразі завдання – осучаснити роботу бібліотек та повернути туди відвідувачів. Тому визріла ідея трансформувати їх у центри цифрового розвитку. З цього приводу розпочато напрацювання програми. Наразі зібрано інформацію, яку надало керівництво Управління культури та розвитку туризму, разом з керівниками бібліотек. Адже важливо розуміти стан комп’ютерного забезпечення, доступу до інтернету, матеріально-технічної бази, розташування.

У вівторок, 4 липня, проведено робочу нараду в ході якої керівник КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, начальник Управління ЦІПК Зеновій Квасній та керівниця міської центральної мережі бібліотечної системи Марта Андрусик разом із заступницею Іванною Подоляк проговорили першочергові потреби та виклики. Також напрацювали спільне бачення, яке запропонують під час засідання чергового експертного круглого столу з напрацювання Стратегії розвитку креативної економіки громади. Таке засідання планують провести наступного тижня.

Отож першочергово посадовці зазначили, що потрібно оновити або доповнити у бібліотеках комп’ютерне та мультимедійне обладнання. Доповнити фонди виданнями місцевих авторів. Напрацювати бачення оцифрування фондів. Проводити на базі бібліотек заходи, зокрема й просвітницькі – навчати мешканців основ цифровізації, як користуватися е-сервісами «Smart City», «Дія», медіаграмотності.

Перейти до вмісту