Триває тиждень профілактики ракових захворювань: що слід знати про недуги та де обстежитись у Дрогобицькій громаді

9 Лютого 15:39

З 4 по 11 лютого триває тиждень профілактики раку. За останні три десятиліття кількість нових випадків раку у віці до 50 років в усьому світі зросла на 79%. В Україні медики стверджують – через війну люди рідше проходять повну діагностику організму, тож зростання онкологічних захворювань не уникнути.

Фахівці Дрогобицького районного відділення ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” спільно із Дрогобицьким міжрайонним скринінговим центром підготували відеоматеріал, де дають роз’яснення, чому важливо вчасно проходити обстеження та чим небезпечні ракові захворювання.

Так, у місті Котермака широкий спектр обстежень можна пройти у Дрогобицькому міжрайонному скринінговому  центрі, що функціонує  на базі КНП «Дрогобицька міська лікарня №3».

Установа забезпечена діагностичною та лікувальною апаратурою: мамограф, кольпоскоп, мікроскопи, УЗД-апарат.

Також наявний  рентгетерапевтичний  кабінет, де проводиться лікування раку шкіри та губ. Впроваджено  дерматоскопічне обстеження пігментних новоутворів шкіри.

Наявний ендоскопічний  кабінет для проведення фіброгастро- та фіброколоноскопій (обстеження шлунку та кишечника).

У 2023 році медиками КНП «Дрогобицька міська лікарня №3», зокрема скринінгового центру,  було виявлено 403 первинних випадки раку, з яких спецлікування отримало 74% пацієнтів. Лише 80 випадків раку виявлено в 1У (остання) стадія. Протягом минулого року від раку померло 127 осіб. Виявлення раку при онкопрофоглядах складає 19,3%. В умовах стаціонару  Дрогобицької міської лікарні №3  прооперовано 241 пацієнта, післяопераційна смертність від ускладнень відсутня.

Всі діагностичні  процедури проводяться безкоштовно  згідно Програми Державних Гарантій за наявності електронного скерування.

Перейти до вмісту