Тарас Кучма зустрівся з колективом Дрогобицької ЗОШ №14. ФОТО

2 Серпня 0:00

У п`ятницю, 2 серпня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з колективом Дрогобицької ЗОШ №14.

Разом з міським головою участь у зустрічі взяли заступних міського голови Василь Качмар та начальник відділу освіти ДМР Петро Сушко.

У ході зустрічі сторони обговорили подальші перспективи функціонування школи в умовах повної фінансової автономії, на яку, відповідно до Закону України про освіту, з 1 січня 2020 року переходять усі школи.

Начальник відділу освіти Петро Сушко роз`яснив, що через неповну завантаженість школи, яка становить близько 60%, обсяг фонду заробітної плати покриває витрати на виплату зарплат педагогічним працівникам лише на 10 місяців з 12. Дефіцит фонду заробітної плати у ЗОШ №14 становить 1 мільйон гривень. Тому, за словами посадовця, аби зберегти ту кількість педагогічних ставок, які є станом на зараз, необхідно збільшити кількість учнів у закладі і той стане самоокупним.

За умови переходу Дрогобицького ліцею у приміщення ЗОШ №14, школа стане завантаженою до передбачуваного рівня та самоокупною, — зазначили посадовці.

«Мільйони гривень з міського бюджету ми скеровуємо на виплату заробітних плат педагогам замість того, аби скерувати ці кошти на ремонт доріг та розвиток інфраструктури. Таким чином ми «проїдаємо» гроші. Тому давайте не будемо утримувати напів порожні приміщення, а намагатись дати якісні знання учням і розвивати наше місто», — наголосив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Також, як зазначив Тарас Кучма, при спільному існуванні двох закладів у одому приміщенні вдасться значно покращити стан приміщень школи, встановити спортивні і футбольні майданчики, закупити технічне оснащення, бо коштів на це вистачатиме.

Окрім цього, міський голова перевірив хід проведення підготовчих робіт до початку нового навчального року. Дрогобицька ЗОШ №14 вже отримала парти, за якими начатимуться першачки.

Перед 1 вересня Тарас Кучма знову відвідає цю школу.

Зазначимо, що на наступний тиждень міський голова відвідає ще 4 школи міста, де перевірить готовність приміщень навчального року. До кінця серпня Тарас Кучма з робочим візитом відвідає всі школи міста.

Прес-служба ДМР