«Стратегічний розвиток громади»: у Дрогобичі стартував тренінг, на якому два дні напрацьовуватимуть нові кейси до Стратегії

16 Листопада 14:57

Результатом реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні стало створення об’єднаних територіальних громад – абсолютно нової категорії органів місцевого самоврядування. На практиці це означає, що органи місцевого самоврядування отримали широкий спектр повноважень, а також самостійність в ухваленні рішень і ширші можливості для діяльності завдяки фінансовій автономії.

Зважаючи на це, у Дрогобичі у 2021-22 рр. напрацювали Стратегію сталого розвитку громади, яка затверджена до 2030 р. Стратегія орієнтована на розвиток інноваційних технологій та економіки у місті, а також на розвиток освіти та медицини. Стратегія Дрогобича слугує дороговказом для забезпечення та створення робочих місць, залучення інвестицій, розробки та створення нових інвестиційних продуктів, супроводу програм підтримки підприємництва. Загалом стратегія розвитку Дрогобича орієнтована на людину.

16 листопада у Дрогобичі на базі НВК «Зефір» стартував тренінг “Стратегічний розвиток громади”, який ініціювали ГО «Інститут Республіка», КУ «Інститут міста Дрогобича», ГО «Активна громада», фундація «NED» та ряд інших. Тренінг триватиме два дні поспіль та покликаний напрацювати нові ідеї та бачення для вдосконалення Стратегії Дрогобицької громади.

Розпочали зустріч із вітального слова Віталія Гліжинського, керівника проєктів ГО «Інститут Республіка». За його словами – Україна загалом та кожне місто зокрема, повинні мати стратегічне бачення розвитку своїх громад після перемоги.

Якщо громади не напрацюють бачення куди рухатися уже зараз, а просто чекатимуть перемоги, то коли вона настане буде пізно розробляти плани, оскільки слід буде діяти. Тому наш тренінг покликаний поглибити знання представників громад щодо стратегічного процесу в територіальних громадах та напрацювати нові кейси до Стратегії, – наголосив Віталій Гліжинський.

Від імені керівництва Дрогобича усіх учасників тренінгу привітав перший заступник міського голови Роман Бейзик.

Хочу побажати вам плідної праці від імені місцевої влади, голови міста та депутатського корпусу. Те що ви почуєте сьогодні і напрацюєте нові бачення до нашої Стратегії – нехай неодмінно піде на користь і розвиток Дрогобицької громади. Я нещодавно повернувся із Сумщини – ми підписали договір про співпрацю між містом Ромни і Дрогобичем. Тож нам необхідні нові напрацювання, нові погляди та свіжі бачення розвитку громади, – наголосив Роман Бейзик. 

 Так як тренінг запланований на два дні – його учасники порушать низку актуальних  питання: Володимир Кондзьолка, керівник КУ “Інститут міста Дрогобича” ознайомить присутніх та презентує «Стратегію Дрогобича: основні перемоги та виклики».

Відтак, буде порушено тему молодіжної  політики у стратегуванні громад, тему інклюзії в громадах, розвиток економіки та молодіжне підприємництво.

У другий день тренінгу, 17 листопада, учасники обговорять:

– стратегічні задачі та проєкти стратегії,

– план реалізації стратегії,

– напрацювання ідей молоді та інші важливі аспекти у стратегуванні.

Перейти до вмісту