«Справжня дружба – найцінніший скарб» – це наука для малят
На порозі шкільного життя у старшого дошкільника сформовані основні особистісні якості. Одними з таких якостей є відповідальність, справедливість, працьовитість, співпереживання, товариськість. В дитсадку діти вчаться взаємодіяти з однолітками та дорослими. Крім рідних, у дітей вибудовується нова соціальна комунікація. Саме дитсадок стає новим соціальним майданчиком, де встановлюються дружні відносини між дітьми, розвиваються соціальні навички спільно діяти, разом гратися, проявляти взаємодопомогу, бажання ділитися іграшками .
Темі соціалізації старшого дошкільника, як складової дошкільної зрілості, 26 лютого було присвячено засідання методичного об’єднання практичних психологів закладів дошкільної освіти мм. Дрогобича і Стебника.
Свій досвід презентувала Петришин Г.Я., практичний психолог закладу дошкільної освіти №11 “Світлячок”.
Під час психологічного розвиткового заняття “Справжній друг” дошкільники разом з педагогом-психологом говорили про дружбу та взаємодопомогу. В старшому дошкільному віці діти вже мають певні критерії, за якими вони можуть обрати справжнього друга. У пригоді стали українські прислів’я про дружбу. Зовсім несподівано для дорослих прозвучали їх нова версія: “З ким поведешся – того бережи”, ” З ким поведешся – з тим не розминешся», «Справжнього друга за гроші не купиш”.
Сучасні діти потребують нашої уваги та ґрунтовної підготовки до серйозних розмов. Саме тому Петришин Г.Я. використала цікаві ігрові вправи: “Мікрофон”, “Чарівний клубок”, “Закінчи прислів’я”, “Комплімент другу”, «Сонечко і хмаринки».
Особливе місце в занятті було відведено перегляду сучасного українського мультфільму “Ведмедик і Світлячок”. Музичне оформлення додало особливого забарвлення спілкуванню.
Емоції дітей, їх відкритість, природність, щирість засвідчили про те, що в дитсадку дітям комфортно і затишно, а педагогу вони довіряють. Пісеньку “Справжня дружба” на завершення співали усі разом – і дорослі, і діти.
Сподіваємось, що ці щирі почуття дружби діти збережуть у майбутньому шкільному житті.
Разумна Л.М., вихователь-методист ЗДО №11