Герої не вмирають, коли їх пам’ятають

15:40 2 Березня 2020

З часів Незалежності України українці вставали в трьох випадках: коли звучали Державний Гімн, “Ой, у лузі червона калина” та “Заповіт” Тараса Шевченка. Зима 2014 внесла свої сумні зміни. Тепер ми встаємо ще й на “Пливе кача по Тисині”… Зима 2014 змінила нас, змінила країну. За Гідність, Свободу та Незалежність ми заплатили високу ціну. Спочатку Небесна Сотня 18-20 лютого 2014. Впродовж шести років російсько-української війни в Небеса злетіли десятки сотень наших захисників. Тисячі Небесних ангелів – Героїв  України…

Вшанувати пам’ять новітніх героїв України 25 лютого в історичному відділі музею “Дрогобиччина” прийшли вчителі захисту Вітчизни та основ медичних знань закладів освіти мм. Дрогобича і Стебника.
Під час семінару «Музейна педагогіка у військово-патріотичному вихованні учнівської молоді» відбулась зустріч з о. Михайлом Коліщаком, військовим капеланом СДЄ УГКЦ, Василем Андрусівим, лікарем Дрогобицької лікарні №5, лікарем Майдану, учасником АТО, громадським діячем.

Капелану – о. Михайлу Коліщаку під час першої ротації бронежилет надала церква, гроші на каску зібрали віряни. Працював разом із психологами. За словами капелана, траплялося спілкуватися з бійцями після виходу з Дебальцева – частина з них лишилася на передовій і відчувала потребу у підтримці після пережитого стресу. Хоча також військові часто хочуть поговорити і про ті проблеми, які залишилися вдома, коли вони поїхали на АТО.

Василь Андрусів – щирий патріот, людина, яка всією своєю діяльністю заслуговує глибокої пошани від суспільства, відомий на Дрогобиччині лікар-волонтер, який активно і безстрашно надавав допомогу постраждалим учасникам Революції Гідності та українським бійцям на сході України.

Марія Головкевич, старший науковий співробітник історичного відділу музею, громадський діяч, волонтер, керівник волонтерської групи “Дрогобич-Захід” з особливим трепетом розповіла про Героїв Майдану Богдана Вайду, Йосипа Шиллінга, Олега Ушневича.

Ми не маємо права зрадити світлу пам’ять загиблих. Вчителі тепер уже “Захисту України”, зобов’язані навчити сучасну молодь боронити рідну землю.
Висловлюємо подяку Марії Головкевич за незабутню зустріч. Сподіваємось на подальшу співпрацю міського методичного кабінету та музею у справі військово-патріотичного виховання учнівської молоді.

                                                                        Разумна Л.М., методист ММК

Перейти до вмісту