Сміттєвий майданчик закритого типу: на вулиці Стрийській, 103 у Дрогобичі облаштували сучасний майданчик для побутових відходів

10:51 21 Березня 2023

У Дрогобичі продовжують реалізовувати проект із облаштування сміттєвих майданчиків закритого типу. Два такі у місті Котермака уже експлуатують мешканці вулиці Самбірської (ОСББ «Мрія 1994») та мешканці вулиці В. Великого. У ці дні перелік осучаснених майданчиків поповнила і вулиця Стрийська, 103. У дворі багатоповерхівки облаштували майданчик під побутові відходи закритого типу.

Як розповідає керівник КП «Служба муніципального управління» Володимир Суда – на встановлення та облаштування нового майданчику закритого типу витратили більше місяця часу. Переваги нового сміттєвого майданчику суттєві – він загороджений, має накриття, у ньому встановлені баки під роздільне сортування сміття – папір, скло, пластик та змішані відходи, а також є можливість контролю за дотриманням благоустрою та чистоти на ньому.

Від нового майданчика мешканцям роздано186 ключів на чіп, за допомогою яких ніхто, окрім жителів багатоповерхівки не відкриє сміттєвий майданчик та не нашкодить йому чи бакам.

Уся річ у том, що на вулиці Стрийській, 103 мешканцям облаштовували нову підпірну стінку у дворі. Оскільки стара була аварійною. Через проведення цих робіт – сміттєвий майданчик, який був у цьому дворі, тимчасово довелось забрати. Коли постало питання встановлення нового майданчика – як мешканці так і керівництво міста зійшлись на думці, що новий майданчик слід осучаснити та зробити європейського типу – тобто закритим та з можливістю доступу до нього лишень мешканців багатоповерхівки Стрийська, 103. Відтак, силами наших працівників було облаштовано цей майданчик закритого типу. Проект не дешевий, однак реалізований суто за кошти місцевого бюджету, – зазначив Володимир Суда.

Окрім огородження території сміттєвого майданчика – встановлено і камеру відеоспостереження, яка допоможе мешканцям стежити, чи ніхто із сусідніх вулиць не скидає біля їхніх баків великогабаритне сміття та інші нечистоти, як це бувало до цього. Камеру уже встановили – найближчим часом фахівці КП «СМУ» виведуть зображення із неї на телефон або ж монітор голови ОСББ («Вікторія» Стрийська, 103).

Як стверджує голова ОСББ – мешканці їхньої багатоповерхівки задоволені нововеденням. Оскільки тепер мають можливість самі слідкувати за процесом вивозу твердих побутових відходів з їхнього майданчика, а також чистотою на ньому.

Мешканці нашої п’яти поверхівки дуже позитивно відреагували на таку ініціативу щодо облаштування майданчика закритого типу. Тепер ми впевнені, що ніхто посторонній не скидуватиме відходи у наші баки. Звісно, є і скептики – це мешканці сусідніх вулиць, яким було зручно приносити та викидати своє сміття саме на наш майданчик. Тепер у них такої можливості не буде. Маємо розуміти, що все змінюється та рухається вперед і ми щиро вдячні за такий новий та сучасний майданчик комунальникам та владі міста, – наголошує Вікторія Марко, голова ОСББ на Стрийській, 103.

За словами Володимира Суди – є бачення продовжити осучаснення сміттєвих майданчиків міста. Однак – тут все залежить від наявного фінансування. Окрім цього є вимога до мешканців – майданчики закритого типу облаштовують лиш в дворах багатоповерхівок, тобто у полі зору та контролю мешканців, а не на віддалених територіях та поза межами ОСББ.

Перейти до вмісту