Школа доброго врядування: Освітянська комісія та КУ «Інститут міста» розпочали формування стратегічного бачення розвитку галузі освіти

15:03 4 Лютого 2021

Стратегічне бачення розвитку освіти Дрогобицької територіальної громади обговорили у середу, 3 лютого, у Дрогобицькій міській раді. Участь в обговоренні взяли представники постійної комісії ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, яку очолює депутат Роман ГрицайНаталія Беднарчик, Ганна Іваночко, Наталія Мичуда, Ярослав Регей, Марія Стецик, секретар ради Орест Каракевич, керівник КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка.

Насамперед було визначено ключові проблеми. Так, за словами Володимира Кондзьолки, ключовою проблемою є те, що в нашій територіальній громаді держава прирівняла фінансування сільських шкіл до міських. Додатково до державної субвенції для фінансування сільських шкіл громади міська рада вимушена виділити 35 мільйонів гривень. У проекції на господарку міста, ця сума дорівнює вартості реставрації центральної площі Дрогобича.

Наступна проблема – оптимізація мережі. З економічних розрахунків оптимізація є неминучою, однак потребує виважених підходів та прийняття рішень з відновлення інфраструктури сіл, щоб не «наламати дрів». Депутати міської ради вважають, що важливим аргументом є й сама якість знань, які здобувають учні та фахова підготовка вчителів. Сьогодні Нова українська школа ставить високі цілі якості освіти. Завдання місцевого самоврядування – забезпечення підтримки високої кваліфікації освітян.

«Вчорашня зустріч – добрий приклад «Школи доброго врядування», яку ми провели з депутатським корпусом — представниками громади, відповідальними за її розвиток. Освіта – найбільш чутливий напрямок діяльності місцевого самоврядування. З іншого боку, освіта – найбільші видатки з нашого бюджету. Компетентність депутатів у прийнятті рішень з цих питань є надзвичайно важливою. Радий що відбулася змістовна хороша, дієва зустріч з приводу аналізу функціонування освітянського середовища та його фінансування. Особисто для мене є цінним те, що депутати висловили аргументовані пропозиції зі стратегії розвитку освіти в територіальній громаді. Це вселяє певність, що робота буде ефективною», – прокоментував Володимир Кондзьолка.

Перейти до вмісту