Розвиток освіти Дрогобиччини: між відділом освіти та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка підпишуть меморандум про співпрацю

13:15 31 Липня 2023

Освіта Дрогобиччини завжди була однією з пріоритетних галузей розвитку міста та громади.

Цими днями у приміщенні Франкового вузу відбулась робоча зустріч начальника відділу освіти Романа Грицая з ректоркою Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професоркою Валентиною Бодак. У зустрічі також взяли участь доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Микола Пантюк та заступник начальника відділу освіти Ольга Олексюк.

Мета зустрічі полягала у тому, щоб окреслити план майбутньої спільної роботи, яка буде підкріплена підписанням меморандуму про співпрацю.

Як розповів, Роман Грицай основним завданням майбутньої співпраці буде ефективніша інтеграція учнів-випускників закладів освіти Дрогобича та громади у студентське життя. Зокрема, посадовці планують залучати кращих учнів одинадцятих класів до міжнародних програм, у яких бере участь університет. Таким чином школярі зможуть ознайомитись із майбутнім студентським навчанням та можливостями, які пропонує університет. Такі практики є ефективними, оскільки зорієнтовані на кінцевий результат – пізнання учнями практичного студентського життя.

Також для студентів 1-2 курсів планують проводити день відкритих дверей у школах. Так, студенти університету зможуть спробувати себе у ролі вчителя та зрозуміти, чи підходить їм обрана професія.

Окрім цього, під час зустрічі посадовці порушили важливе питання проходження студентами практики під час навчання. За словами Романа Грицая, часто студенти фіктивно проходять практику у школах, відтак, закінчуючи навчання, приходять на роботу без практичної підготовки.

На жаль, часто зустрічаються випадки, коли студенти проходять практику «на папері». Потім після завершення навчання, приходять до школи на роботу і зустрічаються з кризовими ситуаціями. Тому така співпраця дасть змогу вирішити цю проблему, – прокоментував Роман Грицай.

Зараз посадовці доопрацьовають та покращують шляхи майбутньої співпраці та планують підписання меморандуму між відділом освіти ДМР та Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка на кінець серпня.

Перейти до вмісту