Розвиток мікрорайону Самбірська: господарські проблеми продовжать вирішувати у партнерстві громади з місцевим самоврядуванням

12:28 18 Січня 2023

Конструктивна співпраця – коли мешканці громади генерують ідеї з розвитку території, ініціюють пропозиції перед місцевим самоврядуванням та долучаються до їх реалізації. Саме така практика партнерства є основою побудови громадянського суспільства.

У Дрогобичі є два густонаселені мікрорайони – Самбірська і Коновальця. Ключовою проблемою цих мікрорайонів є стан інфраструктури. За останні роки у цих мікрорайонах розпочали ремонт внутріквартальних доріг, які як стверджують самі ж мешканці, не ремонтували десятки років. Також ведеться активна співпраця з ОСББ.

У вівторок, 17 січня, міський голова Тарас Кучма разом з заступниками Ігорем Германом та Романом Москаликом, керівником КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігорем Хом’яком, зустрілись з головами ОСББ мікрорайону вулиці Самбірської. Долучилися до зустрічі й депутати міської ради – Володимир Дзерин, Роман Грицай, Богдан Звір, Роман Курчик та Роман Бейзик. Зустріч відбулася у приміщенні гімназії №17, яку очолює Ярослав Гевко.

Голови ОСББ презентували керівництву громади та депутатам бачення стратегічного розвитку мікрорайону, який напрацювали спільно з мешканцями. Відтак під час зустрічі спільно окреслили проблеми, які потребують першочергового вирішення. У підсумку Департамент міського господарства розробить кошторис та оцінить вартість запланованих робіт. Далі прийматимуть рішення про форму фінансування робіт та залучення коштів.

Маємо добру практику – спільно з мешканцями вирішувати господарські питання. Ми спільно окреслили проблеми, які потребують першочергового вирішення. Дав доручення, щоб Департамент міського господарства розробив кошторис та оцінив вартість запланованих робіт. Імпонує те, що серед голів ОСББ, підприємців та депутатів є ініціативні люди, які готові долучитися до співфінансування, – прокоментував міський голова Тарас Кучма.

Окрім ремонту доріг та тротуарів, у планах – облаштування зон відпочинку, спортивних та дитячих майданчиків, проведення благоустрою та озеленення.

Щодо облаштування паркомісць, то мешканцям роз’яснили, що землю передають ОСББ. Відтак це питання буде виключно в компетенції співвласників багатоповерхівок.

Напрацювали ідеї з проведення заходів безпеки пішоходів на дорогах вулиць Самбірської та Наливайка.

Ще одним викликом стало будівництво багатоповерхівок на ділянках вулиць Шептицького та Наливайка, які межують з мікрорайоном Самбірської. Гостро стоїть питання логістики руху вантажівок, які скорочуючи шлях підвозу будівельних матеріалів, руйнують внутріквартальні дороги мікрорайону.

Конструктивною пропозицією, яку подали голови ОСББ, є бачення спрямувати кошти за продані на аукціоні земельні ділянки на розвиток мікрорайону, а саме – фінансування робіт.

Порушили й питання орендної ставки для гаражного кооперативу. Це питання планують вирішити вже на найближчому засіданні сесії міської ради.

Щодо роботи комунальних служб, прийняли рішення продовжувати облаштовувати сміттєві майданчики. Керівництво громади закликало голів ОСББ проводити інформаційну роботу щодо сортування відходів.

Ігор Хом’як роз’яснив ситуацію з теплопостачанням мікрорайону в умовах відключення електроенергії. Наразі є можливість підводу електроенергії з двох джерел, однак у випадку повного знеструмлення мікрорайону, це призведе до припинення подачі теплоносія.

Також поінформували голів ОСББ про проведені у громаді підготовчі заходи на випадок загострення енергетичної кризи.

Ні для кого не буде секретом, що ми готувалися до відсутності газо- чи водопостачання. Для підвозу питної води наші колеги з Кракова передали дві сертифіковані водовозки. Але ми бачимо, як ворог прицільно наносить ракетні удари інфраструктурі, яка забезпечує електроживлення. Наше основне завдання у випадку настання морозів – зберегти інфраструктуру теплопостачання. Завдяки нашим партнерам, ми подбали про генератори для установ. Якщо ситуація буде зовсім критичною, ми максимально розгорнемо пункти для громадян, де можна буде зігрітися, випити теплого чаю, підзарядити пристрої, – наголосив Тарас Кучма.

У підсумку сторони домовилися про створення робочої групи з представників ОСББ, депутатів та виконавчого комітету для подальшого планування та проведення робіт.

Перейти до вмісту