Програма підвищення конкурентоспроможності Львівської області – 2016

0:00 8 Вересня 2016

00001

00002

00003

00004

00005

00006

00007

Завдання 3. Підтримка малого бізнесу.

Виконання Завдання 3 здійснюватиметься шляхом компенсації частини відсотків за кредитами взятими суб’єктами господарювання (юридичними та фізичними особами, які перебувають на різних системах оподаткування), що підпадають під визначення малих згідно з положеннями Господарського кодексу Українита здійснюють активну господарську діяльністьнеперервно не менше 24 місяціву межах тих видів діяльності, які підпадають під умови Програми.

Для цього до 6 травня управління промисловості і підприємництва департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації приймає пропозиції банківських установ і кредитних спілок (надалі – фінансово-кредитнихустанов) щодо умов надання кредитів для суб’єктів малого бізнесу (зокрема, але не виключно розміру відсоткової ставки, розміру комісії та інших умов кредитування). Для забезпечення загальної поінформованості фінансово-кредитних установ області щодо подання таких пропозицій відповідне повідомлення буде розміщене на веб-сторінці департаменту економічної політики та у засобах масової інформації. Отримані пропозиції фінансово-кредитних установ будуть подані для розгляду та відбору постійнійкомісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики обласної ради. За результатами проведеного відбору та згідно висновку комісії департамент економічної політики укладе угоди (надалі – Генеральні договори) з тими фінансово-кредитними установами, які запропонують найменші відсотки по кредиту та кращу якість його надання (зразок Генерального договору наведено в додатку до Програми).Після укладення Генеральних договорів, перелік фінансово-кредитних установ, з якими такі договори укладені, буде розміщений на веб-сторінці департаменту економічної політки та у засобах масової інформації.

За умовами Програми кредити надаються суб’єктам малого бізнесу, які працюють у межах тих видів діяльності згідно з КВЕД 2010, що підпадають під перелік усіх груп Розділу 16 «Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння», Розділу 31 Групи 31.0 «Виробництво меблів» (крім класу 31.03 «Виробництво матраців») та усіх груп Розділу 10 «Виробництво харчових продуктів» на: – придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення; – модернізацію технологічного процесу виробництва з метою зниження його собівартості; – впровадження технологій енергоефективності у виробничий процес; – розроблення нових видів продукції (товарів); – промоцію бізнесу і пошук нових ринків збуту.

Відбір суб’єктів малого бізнесу, на яких пошириться дія Програми у частині Завдання 3 буде проводитися на конкурсній основі. Для цього з 15 травня буде оголошено конкурс на подання інвестиційних проектів розвитку малого бізнесу.Відбір інвестиційних проектів для участі у конкурсі триватиме два місяці з моменту його оголошення з можливою пролонгацією.

Для участі у конкурсі будь-який суб’єкт малого бізнесу може звернутися до будь-якої фінансово-кредитної установи із числа тих, які уклалиГенеральні договори з департаментом економічної політики, щодо отримання згодина кредитування. Після аналізу платоспроможності позичальника та його інвестиційного проекту на предмет економічної ефективності та відповідності вимогам Програми, а також відповідним вимогам фінансово-кредитної установи, така установа надає (не надає) письмову згоду щодо надання кредиту із зазначення позичальника, розміру кредиту, терміну на який надається кредит. Письмова згода не є кредитною угодою чи її частиною, вона лише підтверджує готовність фінансово-кредитної установи надати кредит такому позичальнику на відповідну суму і на певний термін та дає право суб’єкту господарювання, який отримав таку згоду приймати участь у конкурсі інвестиційних проектів.

Ті суб’єкти господарювання, які отримали згоду від фінансово-кредитної установи щодо їхнього кредитування подають інвестиційні проекти у департамент економічної політики Львівської обласної державної адміністрації для участі у конкурсі. Подані інвестиційні проекти реєструються у журналі реєстрації із зазначенням виключно порядкового номера у хронологічному порядку прийняття, опису вкладення (кількість сторінок, додатки тощо), документу, який засвідчує згоду відповідної фінансово-кредитної установи (згідно переліку фінансово-кредитних установ з якими укладені Генеральні договори департаментом економічної політики) щодо готовності надання кредиту та підпису керівника суб’єкта господарювання. Після реєстрації інвестиційного проекту, особі яка його подала (керівнику суб’єкта господарювання) видається довідка про таку реєстрацію за підписом керівника департаменту економічної політики із зазначенням дати прийняття інвестиційного проекту, назви суб’єкта господарювання, порядкового номера у журналі реєстрації.

Інвестиційний проект повинен містити такі розділи: 1. Вид діяльності, виробничі можливості, кадровий потенціал, фінансово-господарська стійкість. 2. Конкретний напрямок використання кредитних коштів. 3. Очікуваний приріст виробництва і реалізації продукції (товарів) у результаті реалізації проекту. 4. Очікуване зниження собівартості виробництва і продукції у результаті реалізації проекту. 5. Очікувані нові ринки збуту продукції за межами області і країни.

Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.

Рейтингове оцінювання інвестиційних проектів буде проводити експертна комісія, затверджена висновком постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики обласної ради у складі 9 осіб (по три особи від департаменту економічної політики облдержадміністрації та постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики обласної ради, одна особа від комісії з питань економічної політики Громадської Ради при обласній державній адміністрації і два експерти із числа громадськості, які обираються на конкурсних засадах).Конкурс щодо відбору експертів буде проведений департаментом економічної політики. Інформація щодо конкурсу з відбору експертів буде розміщена на веб-сторінці департаменту тау засобах масової інформації. Для участі у конкурсі будь-який громадянин України повинен подати копію паспорта, автобіографію та рекомендаційний лист органу самоорганізації бізнесу або громадськості, який зареєстрований на території Львівської області. Відбір експертів із числа кандидатів буде проводити департамент економічної політики за погодженням із постійною комісією з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики обласної ради.

Основними критеріями щодо відбору експертів є досвід роботи в експертному середовищі з питань підприємництва, професійний рівень та відсутність реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Після закінчення відбору інвестиційних проектів, такі проекти будуть надані членам експертної комісії для проведення оцінювання.

Рейтингове оцінювання інвестиційних проектів поданих на конкурс відбуватиметься за такими критеріями: – інноваційність проекту; – вплив результатів реалізації проекту на збільшення обсягів виробництва; – вплив результатів реалізації проекту на збільшення кількості робочих місць; – вплив результатів реалізації проекту на освоєння нових ринків збуту продукції (товарів). Кожен член експертної комісії оцінює подані інвестиційні проекти за наступною формою:

Номер інвестиційного проекту  
Критерії Сума балів (максимум 3 бали, крок оцінювання 0,5 бала)
Інноваційність проекту  
Вплив результатів реалізації проекту на збільшення обсягів виробництва  
Вплив результатів реалізації проекту на збільшення кількості робочих місць  
Вплив результатів реалізації проекту на освоєння нових ринків збуту продукції (товарів)  
Загальна кількість балів  
Прізвище, імя, по батькові експерта  
Підпис експерта

Після закінчення процесу оцінювання інвестиційних проектів департамент економічної політики підсумовує отримані бали згідно поданих експертами форм оцінювання у паперовому вигляді.

Результати оцінювання по кожному інвестиційному проекту оприлюднюються на засіданні експертної комісії, на якому і приймається рішення про надання дозволу щодо участі у Програмі тим суб’єктам господарювання, інвестиційні проекти яких набрали найбільше балів. Кількість переможців у конкурсі обмежується обсягом фінансування по Завданню 3 Програми.

Після проведення конкурсу та визначення його результатів департамент економічної політики офіційно письмово повідомляє переможців конкурсу та відповідні фінансово-кредитні установи, які надали згоду на кредитування конкретним суб’єктам господарювання про можливість укладення кредитних угод. Після отримання повідомлення суб’єкти господарювання укладають кредитні угоди з тими фінансово-кредитними установами, які раніше надали згоду на кредитування. Кожна угода укладається у трьох примірниках, один з яких реєструється у департаменті економічної політики. Невід’ємною частиною кредитної угоди є графік погашення основної суми боргу та відсотків за кредитом.

Здійснення видатків по Завданню 3 Програми проводитиметься відповідно до Генерального договору про співробітництво між головним розпорядником коштів обласного бюджету (департаментом економічної політики) та фінансово-кредитною установою.Фінансово-кредитні установи щотижнево подають головному розпорядникові коштів обласного бюджету (департаменту економічної політики) Реєстр нових Позичальників, які отримали кредит,а також не пізніше п’ятнадцятого числа наступного місяця подають Зведений реєстр Позичальників, які взяли кредити в цих установах, де зазначається сума відшкодування за конкретний місяць. Відшкодування відбувається помісячно, шляхом перерахунку головним розпорядником коштів обласного бюджету на один передбачений Генеральним договором чи іншими договорами транзитний чи поточний рахунок відповідної фінансово-кредитної установи, яка, у свою чергу, розподіляє ці кошти на поточні рахунки Позичальників, про що головному розпорядникові коштів надаються відповідні виписки чи підтверджувальні документи.

Згідно умов Програми, розмір кредиту за яким погашатимуться відсотки для одного суб’єкта малого бізнесу не може перевищувати 500 тис. грн. не більше, ніж на три роки (36 місяців). Суб’єкт господарювання-переможець конкурсу може укласти кредитну угоду на зазначену вище або меншу суму лише з одною фінансово-кредитною установою, яка попередньо надала згоду на кредитування. За умовами Програми,компенсації за рахунок коштів обласного бюджету підлягає частина відсоткової ставки по кредиту, яка рівна розміру облікової ставки НБУ на дату укладення Генерального договору між департаментом економічної політики та фінансово-кредитною установою. У випадку, якщо відсоткова ставка по кредиту є нижча, ніж облікова ставка НБУ зафіксована на вище зазначену дату, компенсація відсотків повністю відбувається за рахунок коштів обласного бюджету.

У випадку порушення суб’єктом господарювання графіку погашення основної суми боргу та частини відсотків за кредитом, погашення яких покладається на суб’єкта господарювання, відповідна фінансово-кредитна установа невідкладно на другий операційний день після настання факту такого порушення повідомляє про це департамент економічної політики. Порушення графіку погашення основної суми боргу та частини відсотків за кредитом, погашення яких покладається на суб’єкта господарювання є категоричною підставою для прийняття рішення щодо виключення такого суб’єкта господарювання з числа тих, на яких поширюється участь у Програмі. Таке рішення уповноважений прийняти департамент економічної політики, підставою є повідомлення банку про порушення графіка. Після прийняття такого рішення участь у Програмі для відповідного суб’єкта господарювання припиняється, про що його офіційно повідомляє департамент економічної політики. Після припинення участі у Програмі суб’єкт господарювання самостійно погашає усі фінансові зобов’язання за кредитом включаючи основну суму боргу та відсотки.

Перейти до вмісту