Пріоритет – якісні освітні послуги учням: посадовці роз’яснили батькам необхідність об’єднання двох шкіл

17:16 24 Травня 2021

У міськраді відбулася зустріч керівництва міста, відділу освіти та батьків учнів гімназії №15. Ця зустріч обумовлена тим, що батьки вийшли під стіни ратуші з протестом проти об’єднання гімназії №15 та ліцею №3.

На доручення міського голови Тараса Кучми, профільний заступник Андрій Ковч та начальник відділу освіти Петро Шев’як проінформували батьків про ситуацію, спростували інформацію, яку ширять в соціальних мережах, а також напрацювали спільний план дій. Долучилися до розмови перший заступник міського голови Ігор Герман, директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка та депутат Павло Цвігун.

Андрій Ковч наголосив батькам, що наразі відбувається процес укрупнення навчальних закладів з метою покращення якості освіти. Основними показниками є бюджетоспроможність, кількість учнів та матеріально-технічна база та безпека освітнього середовища.

«Ми дбаємо про те, щоб діти навчалися у якісних і комфортних умовах. Для того, щоб місто забезпечило ці умови, ми повинні скеровувати кошти не на проїдання, а на розвиток наших освітніх установ. Ми всі хочемо, щоб наші діти вчилися у відремонтованих класах, де тепло у зимовий період, де є можливості вивчення дисциплін за прогресивними методиками з використанням сучасних технологій», – наголосив Андрій Ковч.

З огляду на стан будівлі гімназії №15, відділ освіти планує об’єднати ліцей №3 та гімназію №15 на базі ліцею №3. Порівняно з гімназією, у ліцеї проведено ремонт даху, санвузлів, туалетів, харчоблоку, класів. Також у гімназії нема належного спортивного залу.

Таким чином, відділ освіти вбачає переведення учнів та весь педагогічний склад у приміщення ліцею №3.

«Ми не скорочуємо жодної посади. Всі вчителі будуть працювати, усі класи будуть збережені», – гарантував головний освітянин громади.

Начальник відділу освіти Петро Шев’як повідомив батькам, що, окрім господарських проблем у гімназії, зарплату вчителям доводиться дофінансовувати за рахунок міського бюджету та коштів інших шкіл, оскільки держсубвенції, яка надається з розрахунку на учня, не вистачає.

«Минулого року на зарплату вчителям ми дофінансували 980 тисяч гривень, цього року – 700 тисяч гривень. А ще потрібно оплачувати зарплату технічних працівників та комунальні послуги. А це додаткові витрати», – аргументував Перо Шев’як.

Сьогодні у гімназії навчається 280 учнів. Приміщення розраховане на 440 учнів. Наповненість гімназії становить 64%. В той час наповненість ліцею №3 становить 53%.

Різницю між процесами закриття та переводу роз’яснив батькам й Володимир Кондзьолка. У своїх аргументах посадовець зіслався на Стратегію розвитку освіти громади.

Володимир Кондзьолка аргументував, що батькам не потрібно «триматися за стіни», а дати дітям можливість отримати якісні знання.

«Саме забезпечення якісних знань для учнів є пріоритетним завданням місцевого самоврядування», – наголосив Володимир Кондзьолка.

У підсумку зустрічі посадовці спростували низку фейків, які сьогодні ширяться у соціальній мережі. Домовилися про спільний візит для огляду приміщення у ліцеї №3. Погодили, що батьки напрацюють низку вимог. Також роз’яснили, що приміщення юридично заборонено продавати чи здавати в оренду. Воно залишається на балансі відділу освіти. У перспективі тут планують розмістити Малу Академію наук, інклюзивний центр та велошколу.

Перейти до вмісту