Презентували воєнну поезію та згадували полеглих Героїв: бібліотека імені В.Чорновола долучилась до Всеукраїнського форуму військових письменників

16:27 14 Травня 2024

Днями у Дрогобицькій Центральній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола в рамках Всеукраїнського форуму військових письменників пройшла творча зустріч з цікавими особистостями та було презентовано твори про війну.

Запрошеною на Форму була матір Героя Іллі Чернілевського – Ольга Чернілевська. Жінка представила на загал посмертну збірку воєнної поезії свого полеглого сина під назвою “Я птах між тенет”. У цю збірку увійшло 38 поезій про війну, кохання і Батьківщину, а також сімейні світлини та спогади рідних і близьких воїна. Адже Ілля був не тільки поетом, а ще прекрасним співаком, композитором, перекладачем, актором дубляжу та вірним побратимом.

Дуже шкода, що війна забирає у нас велику частину молоді, яка могла б розвинути далі свої здібності та ще багато чого зробити для рідної культури, літератури та міста і країни загалом. На жаль, Ілля не один у цьому трагічному списку полеглих поетів, представників чудової молоді, свідомих українців та патріотів свого краю, – розповіла Ольга Чернілевська.

Ще одним гостем Форуму був Олег Бородай. Нацгвардієць, поет і бард з Харкова, який з 2014 року пішов добровольцем і до сьогодні служить в ЗСУ. За фахом вчитель, Олег на війні почав писати вірші та спогади, які згодом надрукував. Автор презентував присутнім збірки віршів «Відлуння окопів» та «Релаксація душі».

Також до зустрічі долучилась і письменниця та волонтерка Оксана Весна, яка з юності пише вірші та ділиться ними на загал. З часу повномасштабного вторгнення Оксана Весна описує й війну та волонтерські будні.

Зустріч пройшла в теплій, душевній атмосфері, лунало чимало поетичних рядків та авторських пісень.

Також на запрошення керівництва бібліотечної системи до заходу долучилась знана дрогобичанка та невтомна волонтерка Лілія Кобільник, яка подарували присутнім чудові музичні композиції.

Перейти до вмісту